Účinkující

Sigrid

Norsko

Norská synthpopová senzace, u které si nemůžete pomoct, prostě její bezprostřednosti podlehnete

Jako druhá nejmladší přesvědčivě zvítězila v BBC Music Sound of 2018, získala Norwegian Grammy Awards, stala se miláčkem davů v Glastonbury i na Coachelle a vystoupila během předávání Nobelovy ceny míru. A ještě než vydala debutové album Sucker Punch, žebříčkům pořádně naložila virálními hity Don't Kill My Vibe nebo Strangers a zaplnila rubriky „Ta, kterou nutně potřebujete slyšet“.

Docela pozoruhodný úspěch pro teprve třiadvacetiletou zpěvačku a skladatelku obdivující Joni Mitchell a Neila Younga. Hýří sebevědomím i na svůj věk bystrými názory a její synthpop se zářivými melodiemi patří rozhodně do kategorie chytrý. V Norsku Sigrid Solbakk Raabe delegovali na „nepřemožitelnou popovou princeznu s nepředvídatelnými tanečními kroky“ a jinde oceňují, jak přirozeně vstoupila do velkého popového světa, aniž by se nechala semlít jeho pravidly a univerzálními zákony předpokládatelnosti. „Jsem ráda, že mohu věřit sama sobě a dělat to, co mi vyhovuje. Já se nezměním, přestože si někdo myslí, že bych měla,“ tvrdí sebevědomá dívka, vystupující nejčastěji v triku, džínách a keckách. Nespoléhá se na „melancholickou severskou magii“, výjimečným hlasem, přecházejícím občas do chrapláku, zpívá o každodenních zážitcích a víc než na image se soustřeďuje na hudbu. 

Je to obrovská čest, že mladí lidé milují tolik naši hudbu, co dělám a co reprezentuji jako umělkyně, protože do toho vkládám hodně ze sebe. Uvědomila jsem si brzy, že pokud mám umělecky tvořit, musím skutečně být sama sebou. Vím, že to zní tak trochu levně, ale je to pravda, protože jsem špatná v přetvařování. Snažím se vnést své zájmy a svoji osobnost do své práce. Koneckonců je to moje práce. Takže když to moc tlačím a cítím, že mám být někým jiným, kdo nejsem, nebo abych byla perfektní bez chyby, určitě to nevyjde. Jsem totiž lidská bytost.

NenechTE si ujít
Sigrid na Colours

2390 Kč do 9000 ks
2690 Kč do 9000 ks
2990 Kč do 9000 ks
3290 Kč  
Koupit vstupenku