Účinkující

Queens of the Stone Age

Spojené státy

„Rock by měl být dostatečně tvrdý pro kluky a dostatečně sladký pro holky. Takhle jsou všichni spokojení a je to větší párty,“ popsal filozofii hudby kapely její frontman Josh Homme. Ke svému poslednímu albu Times New Roman…, na které fanoušci čekali šest let, však dodává: „Toto album zní tak, jak brutální je pocit být právě teď naživu.“

Hardrocková superkapela přijíždí ve své nejtvrdší podobě! Kalifornská formace Queens of the Stone Age známá také jako QOTSA nekompromisně rozvrací hranice rocku. Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům, odhodila lesk předešlých alb a oprášila surově autentický zvuk. Neustále vyvíjecí se hudební fenomén prolévá své signifikantní kytarové riffy notnou dávkou blues či elektroniky, která dodává často temným přímým textům melancholickou barvu.

Étos Queens of the Stone Age přitahuje po téměř tři desetiletí nejlepší muzikanty planety. V sestavě se vystřídali například legendární bubeník Joey Castillo, multitalentovaný Mark Lanegan nebo bubeník kapely Nirvana a frontman skupiny Foo Fighters Dave Grohl. Touha po neustálém objevování dovedla v roce 2017 kapelu do studia jednoho z nejúspěšnějších producentů současnosti Marka Ronsona (Uptown Funk, Shallow či produkce Amy Winehouse).

Sedm nominací na Cenu Grammy za nejlepší (hard)rockovou performanci a nejlepší alba či opakovaná vystoupení na předních festivalech světa včetně kupříkladu Coachelly či Glastonbury nejsou pro QOTSA konečnou zastávkou. Nepřehlédnutelná síla kapely tkví v odhazování břemen minulosti, díky čemuž si stále udržuje nezpochybnitelnou korunu na vrcholu rockového trůnu.

NenechTE si ujít
Queens of the Stone Age na Colours

Koupit vstupenku