Účinkující

Sean Paul

Jamajka

„Dvě dekády hitů v šedesáti minutách.“

Rodák z jamajského Kingstonu se za několik desetiletí působení v hudebním průmyslu etabloval jako raper a zpěvák, který do značné míry určuje směřování dancehallové hudby a reggae. Po zdařilém debutu z přelomu milénia získal mezinárodní uznání díky singlům Get Busy a Temperature z druhé desky Dutty Rock, jež dosáhla na horní příčku prestižního žebříčku Billboard Hot 100 ve Spojených státech amerických. Napříč kariérou získávaly raperovy nahrávky téměř pravidelně nominace na ceny Grammy za nejlepší reggae desky roku.

Paul dosud stihl zavítat do mnoha odlišných sfér. Zahrál si ve filmu Belly režiséra Hypea Williamse. Na kontě má spolupráce s prominentními hudebními osobnostmi jako Beyoncé, Blu Cantrell, Clean Bandit, Sia nebo DJ Snake. Hudebníkova invence dokonce přesáhla jeho profesní bublinu. Začal provozovat i vlastní label Dutty Rock Productions, jehož prostřednictvím se snaží udržovat kontakt se svými jamajskými kořeny. Vzhledem k hudebníkově všestrannosti asi nikoho nepřekvapí, že si dokonce založil vlastní značku jamajských placek.

Mimo těžkostí, kterým čelil v rané fázi své kariéry, Sean Paul vyzrál v uvědomělého umělce, jenž dokáže zdařile skloubit party image a zároveň využívat privilegovaného postavení ve prospěch palčivých společenských otázek, jakou je v současnosti například klimatická politika. Ne bez důvodu je hudebník ambasadorem pro klimatickou změnu v oblasti Karibiku.

V posledních letech Paulova fanouškovská základna zažila příliv mladší generace posluchačů, která znovuobjevuje jeho hudbu přes novější platformy jako TikTok. Raperova schopnost mísit nakažlivé rytmy s chytlavými melodiemi v pulzujících a energií nabitých vystoupeních překračuje generační hranice a činí ho nadčasovou ikonou hudebního průmyslu a také jedním z nejvlivnějších jamajských exportních hudebníků od doby Boba Marleyho.

NenechTE si ujít
Sean Paul na Colours

Koupit vstupenku