Účinkující

Zara Larsson

Švédsko

Švédská popová diva vstoupila do světel reflektorů už v deseti letech, když v roce 2008 v talentové soutěži zazpívala hit My Heart Will Go On. Brzký úspěch byl základem pozdější kariéry Zary Larsson. Ta definitivně odstartovala její třetí deskou a zároveň mezinárodním debutem So Good. Singly jako Lush Life, Never Forget You a Ain’t My Fault se na vrchol světových hudebních žebříčků nedostaly bezdůvodně. Pronikavé vokály Larsson, z nichž kvůli širokému hlasovému rejstříku a emotivnímu projevu naskakuje husí kůže, udělaly z mladé zpěvačky a textařky hybnou sílu současné popové hudby.

Mimo svou hudební kariéru, za kterou stihla spoluvytvořit píseň k mistrovství světa ve fotbale, vystoupit na koncertu k předání Nobelovy ceny za mír a spolupracovat s producenty jako David Guetta, Kygo nebo raper Tyga, se Larsson nezdráhá mluvit nahlas o palčivých sociálních problémech současnosti. Jako zastánkyně feminismu, legalizace práv LGBTQ+ skupiny a propagátorka osvěty o duševních chorobách a ochraně před pohlavně přenosnými chorobami si Larsson za svou aktivistickou angažovanost a poskytování zdravého vzoru mladším generacím získala od publika uznání.

V neustálém posouvání kreativních hranic Larsson rozhodně umělecky nezpomaluje. Na třetím albu Poster Girl z roku 2021 prozkoumává témata empowermentu a osobního růstu a osciluje mezi chytlavým popem a srdceryvnými baladami. Na nejnovějším počinu Venus neopustila známá témata a inspirovala se stejnojmennou římskou bohyní jako metaforou lásky, která provází celou její tvorbu.

NenechTE si ujít
Zara Larsson na Colours

Koupit vstupenku