Účinkující

The Caracal Project Live

Francie

The Caracal Project si bere za cíl jednu věc – ukazovat různorodost taneční hudby. Jihofrancouzský hudebník Félix Burnod si vystačí ve skromném složení. Sám totiž píše, produkuje, mixuje hudbu a je zpěvákem a kytaristou ve svém projektu. Od předního zástupce drum’n’bassové scény dlouhodobě spřáhnutého se společností UKF byste nečekali, že jeho vysněným spolupracovníkem je frontman britské indierockové kapely Arctic Monkeys nebo R’n’B zpěvačka Rosalía. Burnod se však snaží stírat hranice mezi žánry a scénami. Představuje inovativní a svěží přístup k elektronické hudbě, který živě zazní na letošním Colours of Ostrava.

Rychlé a rázné breakbeatové rytmy střídá pomalá a melancholická smyčcová pasáž, sub-bassy z ničeho nic tvrdé kytarové riffy. Poslech The Caracal Project svádí k ukvapeným úsudkům, přesto projekt, který v roce 2017 vznikal jako společné dítě Burnoda a Maxima Engelse, se vymyká zažitým škatulkám. Možná proto se už bez Engelsovy účasti stihl dosáhnout za poměrně krátkou dobu velkého uznání ze strany kultovních hudebních přehlídek a festivalů. Mezi ně se zapsal například Les Recontres Trans Musicales ve francouzském Rennes, kde Burnod vystoupil s cover verzí skladby 505 od svých oblíbených Arctic Monkeys. Ostatně v České republice se fanouškům drumnbassu stihl představit v roce 2022 v pražském klubu Storm hned vedle německého producenta Toma Finstera.

Od svého vzniku se The Caracal Project povedlo navázat spolupráci s řadou jmen elektronické scény. Po jeho boku se objevili Buunshin, Imanu, Moore Kismet nebo Nik Roos z nizozemského elektronického tria Noisia, které patřilo mezi přední podporovatele Burnodova projektu. Producent se brzy zařadil na přední příčky tvůrců elektronické hudby, mezi které patří Skrillex nebo Fred Again a to zejména kvůli spolupráci s prestižní bookingovou agenturou Wasserman a doprovodnému koncertu na šňůře pověstných předáků scény Pendulum. Už první uvedení singlu Under the northern lights v roce 2023, který figuruje na jeho debutovém EP z úvodu loňského roku, předjímalo náhlý zlom v rychle postupující kariéře Burnoda a to v sebejistotě a tvůrčím vizionářství v přístupu k milované hudbě. The Caracal Project nepřestává překvapovat v těch nejvíce neočekávaných momentech.

Tohoto umělce jsme objevili na Transmusicales 2023, legendárním festivalu ve francouzském Rennes, který navštěvuje přes 50 000 lidí každý prosinec, a to bez toho, aniž by na něm vystupovala jediná známá hvězda. Je to festival překvapení. The Caracal Project zde hrál poprvé naživo, do té doby vystupoval jen jako DJ, ale i přes značnou nervozitu před naplněnou osmitisícovou halou bylo už od prvního tónu jasné, že tohle bude epická show. V létě už za sebou bude mít spoustu živě odehraných koncertů a tak čekáme, že půjde o jeden z největších objevů pro mnohé milovníky elektronické hudby, ale i pro kohokoliv, kdo má rád emocemi nabitou hudbu.

NenechTE si ujít
The Caracal Project Live na Colours

Koupit vstupenku