Jon Hopkins - Live

Jon Hopkins - Live

Velká Británie 20.7.2018 / 23:00 - 00:00
ArcelorMittal stage

Pouštní odysea na skateboardu, která graduje a povznáší. Videoklip k singlu Open Eye Signal britského producenta Jona Hopkinse se řadí přesně mezi ty brilantní audiovizuální jízdy, které vás napínají a hypnotizují celých 8 minut a 3 vteřiny. To samé ostatně platí pro celou jeho elektrizující tvorbu.

Intimní a tříštivá elektronika z desky Immunity, která Hopkinsovi v roce 2013 vynesla už druhou nominaci na prestižní Mercury Prize, sice obsahově reflektuje životní témata jako osamění a izolace, její forma ale v živém provedení překvapuje živelností a dramatičností. V jednu chvíli se dobrovolně topíte v komfortní zóně melancholie, vzápětí ale můžete dát volný průběh zdravé agresivní energii. 

Hopkins ve své tvorbě kombinuje aktuální tenzi s tím, co mu svět hudby v jeho životě kdysi přinesl nebo nadále přináší. Studoval výpravnost vážné hudby i precizní improvizovanou hru na klavír. Zažil vydatnou spolupráci s Brianem Enem a Coldplay na jejich poslední zajímavé desce Viva la Vida or Death and All His Friends. A v neposlední řadě pochopil podstatu kouzla přirozeného spojení studiových nahrávek s organickými zvuky mimo svět jedniček a nul. 

Vše nasvědčuje tomu, že Hopkinsovo vystoupení na Colours of Ostrava 2018 bude elegantně levitovat mezi ohlušujícím večírkem a introvertní zamyšlenou seancí.