Účinkující

Gemiko

Velká Británie

Pátek 19. 7.17:00-18:00

Cacao stage

Můžeš mě vést? Za co jsi byl vděčný? Co jsi pro mě dokázal opustit? Gemiko ve svých textech klade otázky, které probouzí v posluchačích odpovědi. Písně autorské post-folkové dvojice Endersby–Kae připomínají pramen hluboké spodní vody, jenž vytrysknul nečekaně. Zatím se o ní příliš neví, ale vypadá to, že se schyluje k obratu.

Hlas jako spontánní vyjádření živé vibrace, hudba jako ztělesnění sebezkoumání, meditace a terapie. Podobným způsobem tvoří své písně Jemma Endersby a Jenniffer Kae. Tyto dvě charismatické dámy spojily své osudy teprve nedávno, proto na svém kontě mají zatím „jen“ pár songů. Nejsou to však písně ledajaké! Waves, In My Blood a další odhalují kreativní prostor, v němž Gemiko „zkoumá své vnitřní světy“. Můžeme hovořit o oslavě bezprostřednosti, kterou zaručuje hudba reprodukovaná dotykem rukou s autentickými hudebními nástroji. Záměr zbavit se omezení perfekcionismu a vrátit se k prosté radosti z vlastnoručně vytvářené hudby se dámám zatím daří znamenitě. Nenechme se však mýlit! Sofistikované a intervalově spletené vokály podtržené procítěnou melodií violoncella nás nenechají na pochybách, že tady nejde o facilitační výcvik, ale o pohříchu dobrou muziku. Texty mají odvahu se ptát. A je známo, že kdo se ptá, hodně se dozví.

Ne nadarmo si Jemmu Endersby a Jenniffer Kae ala Gemiko přizval na své evropské turné fascinující anglický písničkář Sam Garrett.

NenechTE si ujít
Gemiko na Colours

Koupit vstupenku