Účinkující

LaBrassBanda

Německo

Technodechovka připomínající demoliční kouli

Dechovka z Bavorska, ke všemu v kraťasech. Řekněte si to třikrát za sebou a utečete. Až příliš to připomíná teplé pivo. Otrlejší třeba neutečou a dobře udělají. Ačkoliv bavorské dechovky už z podstaty své hudby neslibují hluboký kulturní zážitek, u LaBrassBandy od jezera Chiemsee se bavíme o plnohodnotném pogo jumping punku a pokud se občas pasují na techno dechovku, měli byste tomu věřit. I tradovanému upozornění: hrají tak naspeedovaně, že žít v jezeře mořské panny, urvaly by si ploutve, jen aby si s nimi mohly zařádit na divokou směs jazzové dechařiny, funky, reggae, hip hopu, punku, diska a bůhvíčeho všeho. Včetně neřízeného humoru, to jen aby bylo jasné, o čem německy zpívají.

Stále rosteme a zpracováváme další a další vlivy. Neznáme žádné hranice. Nepřestáváme jet na plný plyn a tanečně demolovat naše fanoušky,“ tvrdí zpěvák a trumpetista Stefan Dettl. Což nepřestává platit od roku 2008, kdy se LaBrassBanda vydala na traktorech a starých mopedech na první turné a postupně to přes malé pivní stany vzala na největší světové festivaly. Nesmazatelně se přitom bavorská technodechna zapsala v Roskilde nebo na Womadu. 

Koncertují výhradně naboso a posypat pódium střepy, nevšimli by si toho. Stejně jako pogující davy před nimi jsou stejně pořád ve vzduchu. Jinak to neumí, jinak by je to prý ani nebavilo. 

NenechTE si ujít
LaBrassBanda na Colours

Koupit vstupenku