LaBrassBanda

LaBrassBanda

Německo 19.7.2023 / 20:00 - 21:00
Česká spořitelna stage

Dechovka z Bavorska, ke všemu v kraťasech. Řekněte si to třikrát za sebou a utečete. Až příliš to připomíná teplé pivo. Otrlejší třeba neutečou a dobře udělají. Ačkoliv bavorské dechovky už z podstaty své hudby neslibují hluboký kulturní zážitek, u LaBrassBandy od jezera Chiemsee se bavíme o plnohodnotném pogo jumping punku a pokud se občas pasují na techno dechovku, měli byste tomu věřit. I tradovanému upozornění: hrají tak naspeedovaně, že žít v jezeře mořské panny, urvaly by si ploutve, jen aby si s nimi mohly zařádit na divokou směs jazzové dechařiny, funky, reggae, hip hopu, punku, diska a bůhvíčeho všeho. Včetně neřízeného humoru, to jen aby bylo jasné, o čem německy zpívají.

Stále rosteme a zpracováváme další a další vlivy. Neznáme žádné hranice. Nepřestáváme jet na plný plyn a tanečně demolovat naše fanoušky,“ tvrdí zpěvák a trumpetista Stefan Dettl. Což nepřestává platit od roku 2008, kdy se LaBrassBanda vydala na traktorech a starých mopedech na první turné a postupně to přes malé pivní stany vzala na největší světové festivaly. Nesmazatelně se přitom bavorská technodechna zapsala v Roskilde nebo na Womadu. 

Koncertují výhradně naboso a posypat pódium střepy, nevšimli by si toho. Stejně jako pogující davy před nimi jsou stejně pořád ve vzduchu. Jinak to neumí, jinak by je to prý ani nebavilo.