Účinkující

Kawala

Velká Británie

Sobota 20. 7.22:00-23:00

Fresh stage

Co se stane, když zkřížíte bujné vokální harmonie s nakažlivou melodií a svěžím zvukem? Britská alt-popová partička Kawala ukazuje, že podobný přístup je možný, a ještě se u toho skvěle pobavíte. Kawala navíc umí spojit příjemnou hudbu s přemítáním o zkouškách a útrapách. Uvědomuje si, že bez nich není možné překročit vlastní práh a vydat se vstříc světlejším zítřkům.

Kawala je britská indie-folková kapela ze severního Londýna, kterou tvoří Jim Higson (zpěv), Daniel McCarthy (kytara, zpěv), Ben Batten (bicí), Reeve Coulson (baskytara) a Dan Lee (kytara). Pánové se seznámili během studií v Leedsu a název kapely odvodili z filipínského slova pro volný a nesvázaný. Tvůrčí svoboda je ostatně pro tuto partičku klíčovým pojmem, což potvrdila také skvěle přijatým singlem Chasing/Wasting Time. Svěží zvuk kapely skrývá i vážnější témata třeba o nejistotě spojené se snahou uspět v hudební branži. Kawala se ovšem umí postarat o skutečnou senzaci. Stačí vzpomenout výborně přijatý singl Ticket to Ride (2020), který byl hodnocen jako jedna z nejpovedenějších písní roku. Během covidové pandemie vedl například k takovéto reakci: „Rok 2020 byl pro mě hrozný, ale tato píseň byla jedna z mála věcí, které mi přinesly do duše radost a rozesmály mě.“

Píše se rok 2024 a Kawala je připravena potvrdit živě to, co dokázala během let odloučení. Je téměř jisté, že příběh o „sebepochybování a růstu“, bude mít v případě této londýnské formace zajímavé pokračování.

NenechTE si ujít
Kawala na Colours

Koupit vstupenku