Účinkující

Kavinsky

Francie

Francouzský průkopník synthwave a electro house

Francouzský průkopník elektropopového synthwave. Už se neřítí ulicemi v superrychlém Ferrari Testarossa, ani se znovu nechce stát zombie jako na deset let starém debutu Outrun. Svět se totiž podle dýdžeje, producenta a herce Vincenta Belorgeye změnil. Ze své nostalgie po 80. letech ovšem coby Kavinsky neslevil, jenom skladby oscilující mezi house a soundtrackovou atmosférou na novém albu Reborn elegantně posunul k tanečnímu popu, electro-funky, klubovému R&B a syntezátorovému retrofuturismu. Spolupracoval na něm s mnoha zpěváky a hlavně s Gaspardem Augé od Justice.

Jde o mnohem teplejší zvuk, klidnější a ne tak divoký zvuk. Jestliže přirovnáte zatím poslední album k jízdě v rychlém autě, tak tohle je o pomalé jízdě autem. S tím předchozím jste nemohli otevřít okno. Nebyl v tom žádný geniální plán, prostě jsem jen nahrával hudbu a tohle z toho vyšlo. Ale některé skladby jsou podobné těm, které jsem složil v minulosti,“ řekl Kavinsky a dopředu žádal, aby s ním lidé mluvili o všem, jen ne o Nightcall, jeho kultovní skladbě nakopávající v roce 2013 filmový trhák Drive. Zajistila mu status velké hvězdy synthwave, postavila po bok Daft Punk nebo Justice a přitáhla ke spolupráci s kanadským zpěvákem The Weeknd, s nímž plánuje na letos další natáčení. 

S albem Reborn se Kavinsky zastavil na hranici mezi uměleckým přerodem a estetikou typu „když to není rozbité, tak to neopravuj“. Ve Francii i přes tak dlouhou odmlku zůstává ikonou. Mezi jeho velké fanoušky patří třeba manželka francouzského prezidenta Brigitte Macronová. A když v rámci Music Festival Day na nádvoří Elysejského paláce pořádal Emmanuel Macron techno party, mezi pozvanými umělci zazářil také Kavinsky. Pochopitelně, jeho live show patří k velkým atrakcím a spolehlivě dokáže zamávat sebevětšími davy vlastními skladbami i remixy.

NenechTE si ujít
Kavinsky na Colours

Koupit vstupenku