Účinkující

Dumai Dunai

Kanada

Víte, co vznikne, když smícháte elektroniku s autentickými genetickými kořeny? Jednu pádnou odpověď nabízejí Dumai Dunai sídlící v kanadském Montrealu.

Tato hudební skvadra se zformovala teprve před třemi lety, ale její osobitý průnik různorodými kulturami vám nedovolí zůstat dlouho stranou. Balkánský hudební koktejl v podání Dumai Dunai občas zní jako sud střelného prachu, jindy překvapí temně průsvitnou něhou, která hladí a svádí zároveň. Vznětlivá rytmika, chytlavé melodie s odstíny etnických oblastí a razantní tlak na emoce napovědí, že tato formace přesně ví, co dělá.

Dumai Dunai vznikli v roce 2021. V jejich muzice se střetávají hluboké groovy napájené dubem, reggae a orgastickou balkánskou dechovkou. Zuřivá euforie proměnlivých rytmů a strhující přechody jsou zárukou, že Dumai Dunai dělají svou muziku pro potěšení a z čiré radosti. Zpěvačka Natalia Telentso a trumpetista a zpěvák Eli Camilo píšou texty v několika jazycích včetně srbštiny a francouzštiny. Jak napovídá i jeden z nejnovějších singlů kapely s názvem Bílé lži, tématem textů této kapely nejsou jen ležérní oddechovky. Videoklip zmíněné písně současně ukazuje nekompromisní nárůst kvality a cizelování všech zdánlivě nesourodých detailů. Downtempo a triphopová atmosféra inspiračně míří až ke skupině Massive Attack. Jednotliví členové pocházejí z Bulharska, Kanady, USA a Ukrajiny. Dumai Dunai si kromě mezinárodní etnicity vytyčili jeden společný cíl: přimět vás k tanci. Svou misi zatím velmi úspěšně naplnili na kanadských a zahraničních festivalech. Jejich česká premiéra se může stát senzací. Spalující vokál zpěvačky Natalie a „najazzlé“ trumpetové ozdůbky i vynalézavá rytmika se s velkou pravděpodobností setkají s pochopením. Dumai Dunai je kapela jako stvořená pro nejbarevnější festival na světě!

NenechTE si ujít
Dumai Dunai na Colours

Koupit vstupenku