Účinkující

Cédric Hanriot Time is Color

Francie

Pátek 19. 7.00:00-01:00

NYC stage

Sobota 20. 7.23:00-00:00

NYC stage

Tvrdívá se, že doba samouků v jazzu skončila před desítkami let a dnešní muzikanti (a to i ti, kteří nemají šanci dosáhnout na první ligu proslulosti a kvality) zpravidla mívají vysokoškolské hudební diplomy. Francouzský hudebník Cédric Hanriot ovšem vystudoval elektrotechniku. Už v té době – jako samouk – se ale brilantně pohyboval na jazzové a funkové scéně.

Na tento programový bod je možné zakoupit si rezervaci.

V jednatřiceti letech jako již protřelý hudebník získal Cédric Hanriot prestižní Fulbrightovo stipendium ke studiu na Berklee College of Music v Bostonu. A dnes kromě soukromých mistrovských kurzů vyučuje klavírní improvizaci a harmonii na The American School of Modern Music v Paříži. Rozhodně má svým studentům co předávat.

Nejprve proslul jako sideman velkých osobností světové hudební scény. Spolupracoval například s Herbiem Hancockem, Robertem Glasperem nebo Donnym McCaslinem. Nejvíc ale na sebe upozornil jako klavírista a zvukový designér alba Beautiful Life americké zpěvačky Dianne Reeves. To v roce 2015 získalo jako nejlepší jazzové vokální album cenu Grammy.

Paralelně se ale Cédric Hanriot věnuje také své vlastní sólové dráze, která je výsledkem jeho širokého hudebního záběru. Aby své tvorbě vdechl svěžest, nechává se inspirovat nejen velkými klasickými skladateli (Bartók, Ravel, Messiaen, Chopin), ale i elektronickou hudbou, hip hopem (Common, Kendrick Lamar), neo soulem (D´Angelo, Erykah Badu) a popem – to vše ve spojení s hluboce jazzovou identitou (Bud Powell, Erroll Garner, George Duke, Brad Mehldau).

V roce 2022 vydal Cédric Hanriot zatím poslední album nazvané Time is Color. Jedná se o naprosto jedinečné dílo, jež představuje osobní autorovu výpověď, kterou charakterizuje originální směs jazzu, hip hopu a urban music. Projekt nadšeně přijal celý odborný svět i posluchači, a to zdaleka nejen v jazzovém okruhu. Album získalo velké množství ocenění. Za všechna jmenujme mimořádně vlivný britský MOJO magazín, jenž album Time is Color vyhlásil za jedno z deseti nejlepších alb roku 2022.

NenechTE si ujít
Cédric Hanriot Time is Color na Colours

Koupit vstupenku