Účinkující

Bixiga 70

Brazílie

Brazilská parta, která vás odfoukne do taneční vichřice. S koncertem této brazilské kapely zavítáte do centra dvanáctimilionového Sao Paula, do čtvrti Bixiga. Zdejší multikulturní komunitní život vtisknul neustále proměňující se tvář desetičlenné partě, které vévodí úderné dechové nástroje. Pokud je Brazílie synonymem tance a bezprostřednosti, pak Bixiga 70 je jejím nejlepším ambasadorem na poli současné global music.

Tato kapela dokazuje, že při poslechu hudby opravdu nezáleží na žánru. Jestli čekáte sambu, dostanete ji, v mžiku však přeladíte na skákavé rytmy ska nebo procítěné jazzové plochy. Místy přitvrdí rockovějšími riffy či punkovými bicími, které se zčista jasna prolnou do typických západoafrických rytmů. Ostatně afrobeat poslední dobou tyto hudební mistry baví čím dál tím víc. Koneckonců kde jinde progresivní vlivy africké muziky akcentovat než právě v brazilské hudbě, která doslova stojí na základech černošské kultury.

Kapelu Bixiga 70 sledujeme již několik let. Nikdy se nám však nepovedlo dostat se do jejích tour plánů. Nyní jsme měli šanci vidět ji znovu v listopadu na hudebním festivalu Le Guess Who v nizozemském Utrechtu. Dva tisíce lidí vyskočilo ze sedadel po prvním fouknutí do saxofonu. Je to velkolepý hlasitý zážitek.

NenechTE si ujít
Bixiga 70 na Colours

Koupit vstupenku