Band Of Heysek

Band Of Heysek

Česká republika 20.7.2023 / 14:15 - 15:15
ORLEN Drive stage

Band Of Heysek je parta hejsků, kteří skládají a hrají vlastní živočišné, blues načichlé, syrově špinavé písně. Debutové album SHOVEL & MATTOCK (Indies Scope 9/2017) získalo velmi pochvalné recenze a otevřelo tím kapele brány klubů a festivalů. Na jaře 2019 nahráli v Orlických horách v dřevité atmosféře roubené chalupy své druhé album I’M GLAD I MET YOU (Indies Scope 9/2019), na kterém hostuje klávesový mág ze Sarajeva Omer Blentić a množství materiálu si dokonce řeklo o vydaní na vinylovém 2LP.

Na podzim roku 2018 doprovázeli trojici bluesmanů z Mississippi (Kenny Brown, RL Boyce a Robert Kimbrough) na českopolském miniturné se zastávkou i na šumperském BluesAlive. V létě 2019 naopak zamířili se svým koncertním setem na jejich domovský festival v USA North Mississippi Hill Country Picnic. Přijetí do tamní bluesové komunity je skutečně velmi ojedinělé a pro tři evropské bluesové nadšence bylo nepopsatelným zážitkem a inspirací. Na závěr svého bluesového putování zavítali do nahrávacího studia ve Water Valley spolu se dvěma vzácnými hosty - Kenny Brown (dlouholetý spoluhráč RL Burnside) a RL Boyce (nominován v roce 2017 na cenu Grammy). Z nahrávací frekvence kapela připravila k vydání dvě samostatná alba, z nichž první „R.L. BOYCE & BAND OF HEYSEK feat. KENNY BROWN – JUKE MY JOINT“ vyšlo v dubnu 2020, druhé s názvem BAD IDEAS pak v listopadu 2020 opět u Indies Scope. „Americká“ alba vzbudila zájem v řadě zemí. O rozhovory a zařazení do rádiových playlistů žádali v čínském Pekingu, Francii, Španělsku či Belgii.

Od svého vzniku v roce 2015 koncertují po klubech a festivalech v ČR i zahraničí. V roli předskokana vystoupili před The Smokie (2015) či The Animals (2018). Zatím posledním „zářezem“ jsou příležitostná vystoupení v podobě doprovodné kapely anglického rockera Phila Shoenfelta. V současnosti kapela vedle koncertování připravuje nový materiál a plánuje nahrávání nového alba.

Složení kapely:
Jan Švihálek – guitar, vocal, harmonica
Lukáš Kytnar – drums, background vocal
Mojmír Sabolovič – bass, background vocal