Al-Qasar

Al-Qasar

Alžírsko, Francie 20.7.2023 / 16:30 - 17:30
ORLEN Drive stage

Zcela čerstvé punkrockové arabské grunge zrozené v pařížské multikulturní čtvrti Barbès pod dohledem Mehdi Hadabby, hardrockového loutnisty průkopnických Speed Caravan. To jen abyste tušili, odkud vítr fouká, když lídr mezinárodní kapely Thomas Attar Bellier hrábne do strun. Země se otevře po výbuchu nálože „arabian fuzz“ nafutrované severoafrickými tranzovními rytmy, psychedelií a vypjatými vokály. Zahrnující hostující hvězdnou súdánsko-americkou zpěvačku Alsarah, jinak vůdkyni slavné skupiny The Nubatones. Ta ale protentokrát výrazně posílila radikální hudbu Al-Qasar postavené na základní lidské potřebě nechat v sobě bouchnout saze naštvání a těžké frustrace.

Hodnoty, které hájíme, vychází z našeho každodenního života v naší kapele: jsme multikulturní, multirasoví a multinárodnostní... přirozeně nás to táhne k tématům jako korupce, útlak, ženská práva, uprchlící, chudoba a závislosti. Snažíme se o nich mluvit, abychom otevřeli debatu, podnítili jejich reflexi,” tvrdí Al-Qasar. Na svém debutovém albu Who Are We povolali do zbraně hostujícího kytaristu Lee Renalda od Sonic Youth a Jello Biafru (The Dead Kennedys), aby podpořili manifest pohrobků Arabského jara zanechaných napospas osudu. 

Je to pravda nebo je to lež? Pomalu z toho blázním. Kdo z nás to čekal? Takovou krádež a podvod? Kousek po kousku jsme ztratili naději," křičí do globálního světa Al-Qasar, patřící v roce 2022 k absolutním favoritům nejrůznějších anket. 

A připravte se na to, že na koncertu se s vámi Al-Qasar rozhodně párat nebudou. To nemají s Alsahar v povaze.