Účinkující

Sutari

Polsko

Čtvrtek 18. 7.14:15-15:15

ORLEN Drive stage

Nevšední, rozpustilé a těžko zařaditelné. Světově proslulé trio zpěvaček a instrumentalistek z Polska dominovalo loňské hudební přehlídce Czech Music Crossroads. Basia Songin, Kasia Kapela a Dobromiła Źyczyńska experimentují s vokálními technikami. Vedou transovní a polyfonní dialog s lidovými tradicemi, který je protkaný tématy příroda, svoboda, ženskost a sesterství. Někdy zpívají unisono, častěji však v harmoniích. Vedle vlastního doprovodu na housle a violoncello zkoumají hudební potenciál předmětů denní potřeby, jež používají jako nástroje.

Tvorba Sutari bezesporu udává nový směr v uvažování o lidové hudbě v Polsku. ​Trio vydalo několik velmi ceněných alb a vystoupilo na veletrhu Womex. Jako jedno z mála evropských uskupení Sutari natočily hudební session v kultovní americké rozhlasové stanici KEXP a zvítězily v soutěži Battle Of The Bands – World Music Network. Vytvářejí také vlastní druh hudebně-divadelních představení, videoartové projekty, skládají hudbu k filmům, spolupracují s hudebníky z celého světa a vedou pěvecké workshopy.

V roce 2022 natočil s triem uprostřed polského lesa záznam slavný dokumentarista Vincent Moon a na jiném videu se Sutari spolupracoval producent El Búho.

NenechTE si ujít
Sutari na Colours

Koupit vstupenku