Účinkující

Son Mieux

Nizozemsko

Pátek 19. 7.17:30-18:30

Česká spořitelna stage

Holandské sedmičlenné kapele Son Mieux se za poslední roky podařilo se svým indie discopopem přesunout z malých komorních akcí „pro pár kamarádů“ do čela velkých hudebních festivalů po vzoru Pinkpop Festivalu, který v minulosti hostoval hvězdy kalibru Rolling Stones, Bruce Springsteena nebo The Cure. Se svou barvitou, emotivní show stihli dokonce zavítat do vršovického klubu Café v Lese. Nyní se se svým tanečním nábojem chystají dobýt letošní line-up Colours of Ostrava.

Zatímco popularita Son Mieux v České republice je otázkou času, v Holandsku formace seskupená kolem hudebně všestranného Camiela Meiresonne zažívá vrchol své slávy. V roce 2021 získali za svou druhou desku The Mustard Seed Edisonovu cenu – ekvivalent prestižní americké Grammy. S trackem Multicolor dosáhli na téměř 11 milionů streamů na Spotify a čelní příčky holandských hudebních hitparád. Málokdo by dnes řekl, že Son Mieux začínali v roce 2015 jako Meiresonneho one-man projekt završený EP Vice Versa, který vyprodukoval v zátiší svého obývacího pokoje.

Son Mieux se zdá už na míle vzdálený od svého původního skromného záměru. Jeden počítač a kytaru nahradila akustická kakofonie houslí, saxofonu, kytar a zejména nonšalance jejich sedmdesátkově laděných živých vystoupení propletená s tanečními rytmy, hravou hudební produkcí a intimností textů. „Zazpívej mi píseň z tvých vzpomínek,“ vyzývá Meiresonne v tracku Tell Me More. Po koncertu Son Mieux si posluchači pravděpodobně nebudou zpívat nic jiného.

NenechTE si ujít
Son Mieux na Colours

Koupit vstupenku