Účinkující

NTO

Francie

Anthony Favier není na elektronické taneční scéně žádný nováček. Pod uměleckou přezdívkou NTO vystupuje již více než jedno desetiletí. Teprve tři roky zpátky však vydal svůj sólový debut s názvem Apnea, na kterém jsou mimo jeho působivých tracků kombinujících minimalistický přístup a techno beaty slyšet i hlasy předních osobností hudebního světa, mezi než patří například britský rapper Tricky, polská zpěvačka Marta Złakowska nebo berlínský písničkář a producent Monolink. Na ostravském festivalu Colours of Ostrava tak NTO posluchačům nabídne pro něj typické rytmy propojené s pionýrským pokusem o práci s vokály.

Počátky NTO sahají až do období jeho dospívání na jihu Francie, kde se poprvé nechal slyšet v tamějších klubech La Villa Rouge a Bar Live. Zásadním přelomem pro Faviera byl však kontakt s minimal techno scénou, která na přelomu milénia zažívala na východ od jeho rodiště (Německa) zlatou éru, a to v čele s osobnostmi, jako je například Paul Kalkbrenner. „Je to můj největší hudební crush,“ řekl Favier v rozhovoru pro internetový magazín Nexus, zatímco se doznal k lásce i ke klasikům jako Dmitrij Šostakovič. Láska k tanečnímu žánru ho spolu se zkušenými francouzskými dýdžeji Woraklsem a Joachimem Pastorem dovedla v roce 2013 až k založení vydavatelství Hungry Music.

Favier se však svůj debut Apnea rozhodl vydat mimo „rodinnou“ značku, a to ve spolupráci s italským nezávislým vydavatelstvím Chapeau. Za názvem alba se skrývá nejen mnohoznačný estetický rys jednotlivých tracků, které slouží dobře jako doprovod k protancovanému večeru, ale i meditační podkres. Hudba NTO nespočívá na komplikovaných kompozicích, ale vychází ze základních chytlavých melodií, jež okouzlují svou pronikavostí. Apnea vybízí k ponoření se do Favierova tanečního světa, který vás přiměje několikrát zadržet dech a mít pocit, že vás pohlcují hlubiny basových linek a imerzních rytmů. NTO je však i pro nezkušené plavce, nechte se proto unášet…

NenechTE si ujít
NTO na Colours

Koupit vstupenku