Účinkující

Dennis Lloyd

Izrael

Sobota 20. 7.20:45-21:45

T-Mobile stage

Rapidní úspěch izraelského multiinstrumentalisty Nira Tibora, který je lépe známý pod uměleckým jménem Dennis Lloyd, překračuje kontinenty. Díky své taneční hudbě, jež představuje ryzí emoce bez okolků, oslovuje posluchače nejen po celé blízkovýchodní oblasti, ale i na druhé straně Atlantiku.

Hudebník, který proslul singlem Nevermind, jenž je inspirován časem stráveným na cestách po jihovýchodní Asii, a dobyl áčkové hudební festivaly v čele s kalifornskou Coachellou nebo newyorským The Governors Ball, se nyní vrátí do České republiky. V Ostravě se představí se svou novou tvorbou, která je tečkou za nejtemnějším obdobím jeho kariérního vývoje.

Lloydův vstup do veřejného povědomí byl spíše otázkou štěstí než dlouhodobých ambicí. Po absolvování studia jazzu na telavivské střední škole byl povolán do izraelského námořnictva. Po letech strávených povinnou službou v armádě se v roce 2015 vydal na cestu do thajského hlavního města. Právě tam sahají zárodky jeho celoživotní inspirace, která vyklíčila v bezmála čtyři desítky skladeb včetně úspěšného tracku Nevermind. Ten je příznačně nazván podle jeho oblíbené desky kultovní kapely Nirvana. Píseň vycházející z jeho přelomového vztahu s kolumbijskou přítelkyní, s níž se seznámil právě v Bangkoku, si během jediné noci vydobyla desítky nabídek od hudebních vydavatelství a slyšelo ji téměř 200 milionů posluchačů. To vše navzdory tomu, že jediné, co k jejímu vzniku Lloyd potřeboval, byl laptop, mikrofon a jeho kytara.

Od porozchodového EP Exident přes Lloydovo debutové album Some Days se izraelský umělec lavírující mezi popem, R&B a reggae nikdy nezdráhal nořit do nejkřehčích momentů života s druhým člověkem, které však doprovází i žárlivost, osamělost a opuštění. Na albu Some Days se naopak navrací k sobě. Po poslední evropské šňůře se uchyluje k depresivním a úzkostlivým epizodám. Intimní a bolestivé zkušenosti sděluje s upřímností a bezprostředností, jež ústí v bezpečný prostor, kde žádné téma není tabu.

NenechTE si ujít
Dennis Lloyd na Colours

Koupit vstupenku