LEVNĚJŠÍ UŽ TO NEBUDE! 👀 COLOURS 2027 VOLAJÍ! 💥
pátek 17. 7.

Civilizace a technologie

14:00 – 15:00 GAMECHANGERS STAGE

„Problém lidstva je, že máme paleolitické emoce, středověké instituce a technologie na úrovni bohů.“ – E. O. Wilson

Tisíce let lidského chování a reakcí na nové inovace představují ten nejlepší „dataset“, jaký máme. Proč ho tedy víc nevyužíváme při orientaci v éře umělé inteligence?

Florian Marcus, András Kristof a další hosté mají zkušenosti z výzkumu, technologií i státní správy — a docházejí ke stejnému závěru: ty nejzásadnější otázky kolem AI, digitální moci a odolnosti institucí nejsou technologické problémy. Jsou to problémy lidské.

Přijďte si je spolu s kurátorkou tématu Sarou Polak poslechnout v otevřené, mezioborové a provokativní debatě, která vychází z toho, jak se lidé skutečně chovají — a hledá odpověď na to, jak by technologie měly vznikat, být řízeny i omezovány.

🇬🇧 Panel bude probíhat v angličtině s překladem do češtiny.