Účinkující

Bat For Lashes

Pákistán, Velká Británie

Čtvrtek 18. 7.20:00-21:00

Česká spořitelna stage

Příběhy lásky, ztráty a touhy, ale také éterické obrazy nočních fantazií. S andělským hlasem britské zpěvačky s pákistánskými kořeny Natashou Khan je to vždy plavba krajinou, která stírá rozdíl mezi sny a realitou. Její hudba připomíná, že i v temnotě lze najít krásu a inspiraci.

Khan je proslulá svou nekompromisní uměleckou vizí, která nemá hranice: upírské filmy osmdesátek, hluk pákistánských trhů či malebná atmosféra rodinné večeře. Své hudební představy dokáže přetvořit v reálné nahrávky, díky nímž se můžeme stát součástí jejích příběhů. Například při nahrávání písně Horse and I pro debutové album Fur and Gold nehodlala ustoupit od toho, aby všechny beaty byly vytvořeny opravdovými koňmi. Na pozadí skladby tak můžeme slyšet kopyta opakovaně narážející do prašné silnice. Tato skladba uhranula i frontmana kapely Radiohead Thoma Yorka, který si zamiloval zejména práci téměř s duchařskými vokály či smyčce, které prorážejí melodií jako pily.

Posedlostí hudbou to však nekončí — Khan si sama režíruje své vlastní klipy, nahrává podcast nebo navrhuje kostýmy. Cit pro detail činí Bat for Lashes nejen nadčasovou umělkyní, ale také zásadní ikonou alternativní a experimentální hudby. Nikdy ani o milimetr neuhnula jen proto, aby se zalíbila – i to je možná důvod, proč zatím neproměnila četné nominace na ceny, jako jsou Mercury Prize, Grammy Awards, MTV Europe Music Awards nebo Brit Awards.

A jak o Bat for Lashes řekla zpěvačka Björk: „Její živá vystoupení jsou jednoduše úžasná.“


Tlumočeno do znakového jazyka. 

NenechTE si ujít
Bat For Lashes na Colours

Koupit vstupenku