Účinkující

Murdo Mitchell

Velká Británie

Čtvrtek 18. 7.15:30-16:30

Fresh stage

Středa 17. 7.19:30-20:30

Cacao stage

Irský hudebník Glen Hansard jednou řekl: „Čím jste pravdivější a upřímnější ve svém psaní, tím univerzálnější se finální dílo stává.“ Všechno ukazuje na to, že skotský umělec Murdo Mitchell měl slova svého oblíbence na paměti, když se rozhodl se svým debutovým singlem Hollow plným ryzího a působivého alternativního popu vkročit do světel reflektorů. V červenci 2024 se bývalý busker a odchovanec glasgowských ulic představí českému publiku.

V deseti letech se chopil kytary a už o rok později se rozhodl se svým talentem seznámit veřejnost, když začal vystupovat na křižovatce kousek od střední školy, do níž v té době docházel. Mladý nadějný hudebník (tehdy přezdívaný Murdo the Busker) se ve svých duchaplných textech a procítěných vokálech doprovozených éterickými kytarovými melodiemi inspiroval takovými velikány, jako jsou skotský hudebník a producent Donovan nebo právě Glen Hansard. Osud, jaký sám jakožto dospívající hoch pravděpodobně nečekal, mu pár let po zahájení buskerské kariéry doslova postavil do cesty oba folkrockové veterány a umožnil mu si s nimi zahrát bok po boku.

Na jaře vydal své první EP Aztec Jewel, jež překypuje chytlavými melodiemi a evokativními a emotivními texty. Nyní ho zastupuje jedno z předních britských hudebních vydavatelství Bucks Music Group. Murdo Mitchell má éru dětské hvězdy za sebou a pomalu nastupuje na dráhu slibného hudebníka se světovým potenciálem. S tak závratným tempem, s jakým si Mitchell zatím klestí cestu ke slávě, se toho dočkáme pravděpodobně velmi brzy.

NenechTE si ujít
Murdo Mitchell na Colours

Koupit vstupenku