Doprava

Informace z roku 2019, pro rok 2020 bude aktualizováno

Colours Expres z Prahy do Ostravy a zpět bude vypraven i v roce 2020, předprodej bude zahájen v červnu 2020.

Je to k nám blízko! Ostrava je snadno dosažitelná vlakem, autobusem, autem i letadlem. Areál festivalu v Dolních Vítkovicích je nedaleko centra města, proto i s ohledem na životní prostředí doporučujeme využít hromadnou dopravu - vlak či autobus. Více informací o dopravě po Ostravě najdete níže. 

JAK DO A Z OSTRAVY:

Vlakem s Českými drahami - Colours Expres: speciální vlaky z Prahy do Ostravy a zpět

Využijte z Prahy do Ostravy a zpět speciálně vypravených vlaků Českých drah a zajistěte si dopravu v době, kdy všechny spoje bývají vyprodané! Předprodej jízdenek již od 1. června, kapacita omezena. Ve vlaku do Ostravy si budete moc vyměnit také vstupenku na Colours of Ostrava za identifikační pásku na roku. Více informací a prodej jízdenek zde.

Nejbližší vlakovou zastávkou je Ostrava - střed, ze které je do areálu cca 300 metrů. Hlavní cílovou stanicí dálkových vlaků je Ostrava - hlavní nádraží, odkud je možné do areálu festivalu dojet ostravskou MHD (tramvaj), popř. vlaky na Ostrava - střed, které budou v době posíleny.  

Využijte zvláštní noční vlaky ze stanice Ostrava - střed po skončení programu: směr Opava, Frýdlant nad Ostravicí, Český Těšín. Jízdní řád ke stažení zde.

Autobusem

Také dobrá volba - jeďte nejlépe na Ústřední autobusové nádraží, které je od areálu festivalu vzdálené cca 500 metrů.

 • Residomo nabízí pohodlnou dopravu z festivalu do Ostravy-Poruby, Karviné, Orlové, Havířova a Frýdku Místku. Zájemci o noční spoje si musí zakoupit místenku v předprodeji online na adrese www.residomo.cz/cesta-domu nebo při konání festivalu ve stánku Residomo před hlavní bránou vedle infopointu. Doporučujeme neodkládat nákup! Spoje odjíždí z ulice Železárenská, zastávky jsou asi 300 metrů od hlavní brány. Přístupovou trasu k zastávkám jistě neminete, protože začíná před hlavní bránou a bude výrazně označena navigačním systémem. Mapu si jako obrázek stáhněte zde. Jízdní řád jako obrázek zde. Obojí ve formátu pdf zde
 • Výtěžek z prodeje místenek bude věnován Nadaci Residomo na podporu projektu Cesta domů, který je určen pro mladé lidi opouštějící brány dětských domovů nebo pěstounskou péči. V roce 2018 RESIDOMO předalo 3 byty, pro rok 2019 plánuje společnost takto podpořit dalších 20 mladých lidí. V bytech společnosti Residomo žije přibližně 100 tisíc obyvatel. Společnost poskytuje i prostory pro asi 1 500 podnikatelům.
 • Více informací zde.

Autem - vlastním

K areálu autem, prosím, nezajíždějte, u areálu není parkoviště. Využijte oficiální parkoviště Colours of Ostrava, více informací zde.

Autem - spolujízda: přijeď na Colours s BlaBlaCarem

laBlaCar je největší komunita pro spolujízdu na světě. Spojuje řidiče s volnými místy v autě a cestující na stejné trase. Díky spolujízdě ušetříš čas i peníze.

Letadlem

Nejbližší letiště je Ostrava - Mošnov. Blíže se letadlem nedostanete.

Lodí

Hned vedle areálu teče řeka Ostravice. Bohužel je oddělena od areálu kolejemi a plotem. Proto pro vylodění doporučuje dále po toku v Ostravě a dojít pěšky.

JAK PO OSTRAVĚ:

MHD:

 • na MHD si musíte pořídit platnou jízdenku, vstupenka či páska NEPLATÍ jako jízdenka, je možné platit i přímo ve voze platební kartou, popř. využít předem SMS jízdenku
 • Festivalová jízdenka na MHD: využijte tzv. Festivalovou jízdenku, kterou připravil Dopravní podnik Ostrava ve spolupráci s naším festivalem. Platí ve všech spojích Dopravního podniku Ostrava (ne u jiných dopravců) od 15. července po dobu 7 dní. Cena: dospělý - 220 Kč dospělý, děti - 110 Kč). Jízdenka se nabije na festivalový náramek a bude k dostání od 15. července na těchto třech místech: 1) místo výměny vstupenky za festivalovou pásku na ruku před hlavním nádražím (pondělí - středa), 2) hlavní vchod do festivalového areálu (pondělí - středa), 3) prodejna jízdních dokladů Dopravního podniku Ostrava na ulici Poděbradově, naproti OC Karolina, ve dnech 15. – 19. 7. 2019, otevírací doba: Po - Pá: 06:00 – 19:00 h. Více informací zde.
 • v MHD je možné platit platební kartou.
 • doprava MHD je na závěr nočního programu posílena. Jízdní řád na všechny dny najdete zde. Přesto doporučujeme popojít cca 10 minut do centra Ostravy na další noční spoje
 • nejlépe se do areálu dostanete tramvají: č. 1 a 2 - zastávky Dolní Vítkovice Hlubina a Dolní Vítkovice 
 • jak se dostat ze stanového městečka u Slezskoostravského hradu do areálu: tramvají za 8 minut: zastávka Důl Zárubek u hradu - č. tramvaje 4, přestup zastávka Karolina na číslo 1 nebo 2 - Dolní Vítkovice Hlubina nebo Dolní Vítkovice. Více informací o spojení zde

Oficiální taxi Colours of Ostrava: 

 • vozy oficiální taxislužby s garantovanými cenami najdete u hlavního vstupu na Hlubině a na Ruské u východu od VIP. Budou označeny polepem. Příklady cen: 
  • Colours - kemp Hrad 150,- Kč , minibus 200,- Kč
   Colours - kemp Landek 200,- Kč, mbus 250,- Kč
   Colours - hl. nádraží 200,- Kč
   Colours - nadr. Svinov 250,- Kč
   Colours - letiště Mošnov 600,- Kč
   Colours - letiště Katowice 2600,- Kč
   Colours - letiště Krakow 3500,- Kč
   Colours - Ostravar Aréna 150,- Kč

Pěšky:

 • pěšky z centra za cca 10 minut od Fora Nová Karolina okolo nádraží Ostrava-střed a vchodem do areálu z této strany

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.

informace@colours.cz