Doprava

Je to k nám blízko! Ostrava je snadno dosažitelná vlakem, autobusem, autem i letadlem. Areál festivalu v Dolních Vítkovicích je nedaleko centra města. Více informací o dopravě po Ostravě najdete níže. 

JAK DO OSTRAVY:

Vlakem

Nejbližší vlakovou zastávkou je Ostrava - střed, ze které je do areálu i stanového městečka cca 300 metrů. Hlavní cílovou stanicí dálkových vlaků je Ostrava - hlavní nádraží, odkud je možné do areálu festivalu dojet ostravskou MHD (tramvaj), popř. vlaky na Ostrava - střed, které budou v době posíleny.  

Nenechte si ujít slevu VLAK+ (50% sleva) s Českými drahami na zpáteční jízdné na festival. Informace najdete níže.

Autobusem

Také dobrá volba - jeďte nejlépe na Ústřední autobusové nádraží, které je od areálu festivalu vzdálené cca 500 metrů.

Můžete zvolit například linky Regio Jet nebo FlixBus.

Autem - vlastním

Autem se k nám samozřejmě také dostanete - miřte dle značek na Ostravu a dále podle mapy, kde se nachází festivalový areál v rámci Ostravy. Hned vedle areálu vede ulice Místecká. Více informací o příjezdu níže.

Parkování - vedle areálu je vlastní parkoviště. Doporučujeme si rezervovat a zakoupit parkování předem zde. Pokud přijedete bez rezervace nezaručujeme, že bude volné místo na našem parkovišti. Jelikož je areál festivalu součástí města Ostrava je možné využít parkovací plochy ve městě a dopravit se do areálu pěšky či MHD.

Autem - spolujízda: přijeď na Colours s BlaBlaCarem

BlaBlaCar je největší komunita pro spolujízdu na světě. Spojuje řidiče s volnými místy v autě a cestující na stejné trase. Díky spolujízdě ušetříš čas i peníze.

► Jsi řidič? Pokud do Ostravy bereš svoje auto, nabídni volná místa a domluv se s cestujícími na sdílení nákladů.
http://blbl.cr/spolujizda_ColoursofOstrava

► Jsi cestující? Vyhledej si požadovanou trasu v nabídce jízd, domluv se s řidičem a cestuj rychle a pohodlně.
http://blbl.cr/spolujizda_ColoursofOstrava

Letadlem

Nejbližší letiště je Ostrava - Mošnov. Blíže se letadlem nedostanete.

Lodí

Hned vedle areálu teče řeka Ostravice. Bohužel je oddělena od areálu kolejemi a plotem. Proto pro vylodění doporučuje dále po toku v Ostravě a dojít pěšky.

SLEVA VLAK+ 50% S ČESKÝMI DRAHAMI:

Máme skvělou zprávu pro ty, co chtějí na Colours cestovat vlakem (což my doporučujeme): se vstupenkou na Colours se do Ostravy dostanete s Českými drahami odkudkoliv v České republice za polovinu. Sleva VLAK+ bude i tento rok ve výši 50% ze základní ceny zpáteční jízdenky. 

Stačí si při koupi zpáteční jízdenky z kterékoli stanice do stanice začínající názvem Ostrava vyžádat u pokladní přepážky slevu VLAK+. Tu bohužel není možné získat on-line v eshopu Českých drah, ale pouze osobně. Předprodej jízdenek se slevou běží od 13. června. Slevu je možné získat i při koupi jízdenky u průvodčího, zůstává ale povinnost zaplatit přirážku 40 Kč.

Možné datum nástupu jízdy je v rozmezí od 18. 7. do 22. 7. 2017, přičemž poslední možný den pro cestu zpět je 23.7. Během festivalu Colours of Ostrava je nutné si jízdenku nechat orazit razítkem Českých drah v jejich stánku, který bude umístěn v areálu festivalu (přesné místo najdou zájemci na festivalové mapce areálu).  Při zpáteční cestě se cestující prokáže orazítkovanou jízdenkou a sleva mu bude uznána. Pokud mu bude razítko chybět, bude muset za zpáteční cestu zaplatit.

Pozor, razítko lze opravdu získat až v areálu festivalu Colours of Ostrava, tj. podmínkou slevy je návštěva Colours of Ostrava, i když do Ostravy pojede návštěvník festivalu například již 12. července. Sleva VLAK+ se vztahuje na jízdné ve 2. vozové třídě, při cestě spojem SC Pendolino je třeba dokoupit místenku.

POZOR - POKUD VLASTNÍTE IN KARTU ČESKÝCH DRAH, ZÍSKÁTE OD 1. DUBNA 10% SLEVU NA 4-DENNÍ VSTUPENKU V NAŠEM ESHOPU.

Benefiční půjčovna kol společnosti Kola pro Afriku o.p.s.

Zaplacením doporučeného půjčovného usnadníte gambijským dětem cestu ke vzdělání! Připraveno máme 250 kol. Nejen pro jejich parkování je u obou kempů k dispozici kolové parkoviště.

Provozní doba půjčovny:

 • čt  12.00 – 2.00 (ráno)
 • pá  9.00 – 2.00 (ráno)
 • so  9.00 – 2.00 (ráno)
 • ne  8.00 – 16.00

S kolem vám půjčíme osvětlení a zámek na kolo. Dostanete od nás plánek praktických i výletních cyklotras v okolí Colours.

Více informací najdete zde.

Doprava po Ostravě:

 • na MHD si musíte pořídit platnou jízdenku, vstupenka či páska NEPLATÍ jako jízdenka, je možné platit i přímo ve voze platební kartou, popř. využít předem SMS jízdenku
 • v MHD je možné platit platební kartou, více informací najdete zde
 • noční posilové spoje najdete zde
 • nejlépe se do areálu dostanete:
 • poprvé bez pásky na ruce - tramvají: č. 1 a 2 - zastávka Důl Hlubina - hlavní vchod
 • s páskou: pěšky z centra za cca 10 minut od Fora Nová Karolina okolo nádraží Ostrava-střed a vchodem do areálu z této strany nebo tramvají č. 1 a 2, zastávka Vítkovice, vysoké pece - vchod z Ruské
 • parkování u areálu: pokud nemáte zaplacené parkování u areálu předem, prosím, nejezděte, je vyprodáno. Využijte dostatek ploch po celém městě
 • pokud jste přijeli s Českými drahami a využili při koupi zpáteční jízdenky slevu VLAK+, nezapomeňte si jízdenku orazítkovat v průběhu festivalu ve stánku Českých drah. Bez razítka vám sleva nebude uznána a budete muset doplatit zbývající částku 
 • pokud přijedete na kole, je vám k dispozici úschovna kol (informace zde: https://www.colours.cz/prakticke/uschovna). Do areálu se na kolech nesmí vjíždět
 • pro dopravu po městě můžete využít i půjčovnu kol: https://www.colours.cz/prakticke/pujcovna-kol
 • doprava MHD je na závěr nočního programu posílena. Přesto doporučujeme popojít cca 10 minut do centra Ostravy na další noční spoje
 • oficiální taxi Colours of Ostrava: vozy oficiální taxislužby s garantovanými cenami najdete u hlavního vstupu vedle parkingu u areálu na Hlubině a na Ruské u východu od VIP. Budou označeny polepem. Příklady cen: Stodolní ulice 100,- Kč, Slezskoostravský hrad 100,- Kč, Hlavní nádraží 200,- Kč, Nádraží Ostrava-Svinov 250,- Kč, Letiště Mošnov 550,- Kč, Letiště Katowice 2 500,- Kč 
 • jak se dostat ze stanového městečka u Slezskoostravského hradu do areálu: tramvají za 8 minut: zastávka Důl Zárubek u hradu - č. tramvaje 4, přestup zastávka Karolina na číslo 1 nebo 2 - Důl Hlubina u areálu

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.

informace@colours.cz