Colours Plus

Informace z roku 2019, pro rok 2020 bude aktualizováno

SVĚT TECHNIKY – ZÁBAVA PRO CELOU RODINU: HLAVNÍ PROGRAM A NABÍDKA PO DOBU FESTIVALU:

1. VSTUP DĚTÍ do 15 let resp. do 140 cm výšky ZDARMA v rámci konání festivalu Colours of Ostrava do unikátního interaktivního science centra SVĚT TECHNIKY (pouze v doprovodu dospělé osoby). 

2. SVĚT TECHNIKY je součástí soutěžní cesty ČEZ Family Parku. Nejmenší návštěvníci (děti do 6 let) si mohou přijít pro razítko do Velkého světa techniky. Soutěžní stanoviště je umístěno před Dětským světem. 

3. ZÁBAVA TAKÉ PRO DOSPĚLÉ – Navštivte výstavu TĚLO A TECHNIKA, která se nachází v přízemí Velkého světa techniky. Jedná se o autorskou výstavu ukazující, jak moderní technologie usnadňují život lidem s handicapem. Seznamte se formou komiksů s osudy lidí, kteří se nevzdali a i po vážných úrazech žijí plnohodnotný život. Vyzkoušejte si život ve světě, kde hmat nahrazuje oči, kde centimetry rozhodují o tom, zda jste samostatní nebo odkázaní na cizí pomoc. Sbírejte razítka na našich POINTECH a navštivte tuto výstavu s 50% slevou. V Malém světě techniky U6 navštivte výstavu IGRÁČEK. Určitě znáte legendární figurku, která rozvíjí dětskou fantazii a imaginaci. Výstava je interaktivní, takže si vše můžete spolu s dětmi osahat, vyzkoušet a skládat podle své fantazie. Součástí výstavy je také fotokoutek s Igráčkem v životní velikosti. V obou případech se jedná o placené expozice. 

4. THE BIG BANG STAGE - nová scéna v rámci Meltingpotu v Divadle vědy. Vstup na tuto scénu je  pro návštěvníky festivalu bezplatný, přístup je umožněn přes recepci Velkého světa techniky.

5. SCIENCE POINTS v rámci areálu festivalu – během festivalu jsme i mezi vámi! Připravili jsme stanoviště se zábavnými pokusy a úkoly – přijďte se pobavit k našim barevným stánkům! Pro odvážné je v areálu umístěn také náš GYROSKOP (od 14.00). 

OTEVÍRACÍ DOBA PO DOBU FESTIVALU COLOURS OF OSTRAVA:
Středa 12.00 – 20.00, čtvrtek – sobota 11.00 – 20.00 

CO JE SVĚT TECHNIKY?
Svět techniky Ostrava je moderní evropské Science centrum vybudované v unikátním prostředí industriálního areálu Dolních Vítkovic. Skládá se ze dvou částí. První z nich, Malý svět techniky U6, vznikl v opravené obří hale bývalé VI. energetické ústředny a je domovem jedinečné expozice, která nabízí možnost sledovat a dotýkat se vývoje průmyslu a technického pokroku. O dva roky mladší je objekt Velkého světa techniky. Moderní budova oceněná jako Stavba roku 2014, jejímž tvůrcem je známý architekt Josef Pleskot, je charakteristická nepřehlédnutelnou zrcadlovou fasádou, za kterou se skrývají čtyři stálé interaktivní expozice – Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Kromě stovek interaktivních exponátů je zde také největší nekomerční 3D kino v České republice, Divadlo vědy a moderní laboratoře a učebny, které slouží nejen školám, ale také široké veřejnosti. Dolní Vítkovice spolu se Světem techniky patří mezi hlavní turistické atraktivity ČR, v roce 2018 sem zavítalo více než 1,6 milionu návštěvníků.

KDE SE NACHÁZÍ?

JAKÝ JINÝ PROGRAM SVĚT TECHNIKY NABÍZÍ?

  • EXPOZICE – Čtyři stálé interaktivní a zábavné expozice zaměřující se na vědu a techniku
  • BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM – popularizační workshopy v laboratořích a dílnách
  • 3D KINO – Špičkové 3D kino pro 194 osob promítající zábavné dokumentární filmy
  • Běžná otevírací doba: Ne – Pá 10.00 – 18.00, So 10.00 – 20.00

Vstupenku lze zakoupit přímo na recepcích Velkého či Malého světa techniky U6. Svět techniky je jednou z atraktivit Dolních Vítkovic, na kterou se vztahuje také speciální 20% sleva ze vstupného. Ta platí pouze po dobu konání festivalu Colours of Ostrava. Informace o cenách vstupenek a další podrobnosti naleznete zde: stcostrava.cz.


 
Bolt Tower a Bolt Café s vyhlídkou na festivalový areál

Navštivte během festivalu Colours of Ostrava unikátní nástavbu vysoké pece č. 1 - Bolt Tower. Nabízí jedinečnou vyhlídku nejen na celý festivalový areál, ale i na vzdálené okolí s podmanivým horizontem Beskyd. V nejvyšší ostravské kavárně si můžete v rámci Malého okruhu vychutnat výbornou kávu a další vybrané pochutiny. Nástavba připomínající tvar šroubovice se může pyšnit tím, že jí v roce 2015 pokřtil světoznámý atlet Usain Bolt.

                                                                                          

MILAN DOBEŠ MUSEUM

Prožijte Colours of Ostrava netradičně v prostředí světového pop-artu. Aktuálně zde najdete díla nejlepších světových autorů výtvarné scény, např. zakladatele op-artu Victora Vasarelyho, jedinečného guru konkrétního umění Josefa Alberse nebo Itala Getulia Alvianiho.

Z českých zástupců jsou v muzeu k vidění díla Jiřího Koláře, Zdeňka Sýkory a v neposlední
řadě Davida Borianiho či Aurélie Nemourse.

Přednáška: Josef Pleskot a Norbert Schmidt (CZE) – KŘÍŽ E UMĚLCŮ A ARCHITEKTŮ 20. a 21. století
pátek 19. 7. 16.00–17.00
Jak o tématu kříže přemýšleli a přemýšlejí někteří přední světoví a čeští umělci? Norbert
Schmidt, architekt a vedoucí Centra teologie a umění KTF UK, ukáže, jak hluboce inspirativní,
a přitom různorodé je pojetí křížů u tak rozdílných autorů, jako jsou Henri Matisse,
Joseph Beuys, Arnulf Rainer, Eduardo Chillida a další. K tématu kříže promluví i architekt Josef Pleskot. Řeč bude nejen o litomyšlské instalaci „Něco nebylo dokončeno…“ nebo
o procesním kříži pro kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech, ale také
o kříži, který byl právě instalován do schodišťového prostoru nad novou fortnou Kláštera
dominikánů na Starém Městě.

Komentované prohlídky Milan Dobeš Musea 11.00–19.00
• Vždy v každou lichou hodinu prohlídka muzea s průvodcem.
• Délka prohlídky 45–60 minut.
• Poslední prohlídka začíná v 19 hodin.
Doprovodný program:
• OP-ART: Buď jako Victor Vasaraly a vytvoř si vlastní optický klam.
• Stavíme město: Města se budují spoustu let a tvoří je několik částí. V průběhu tohoto
programu si děti v rolích architektů vyzkouší jedno město postavit.


                                                                                          

LANDEK PARK - HORNICKÉ MUZEUM – FÁRÁNÍ DO DOLU

Landek Park – Hornické muzeum, Pod Landekem č. 64, 725 29  Ostrava – Petřkovice
GPS 49°51'59.461"N, 18°15'41.181"E, www.landekpark.cz

Všem účastníkům Colours of Ostrava nabízíme po dobu festivalu 20% slevu na vstupném. Vstupenku lze zakoupit přímo na pokladně Landek Parku.

Chcete zažít pocity horníka od příchodu na šachtu, a to od převlékání v historických řetízkových šatnách, autentické fárání jako na činném dole až po cestu horníka na příslušné důlní pracoviště? Přijďte k nám do areálu Landek Park. Můžete se svézt také v originálních vozíčcích určených pro dopravu osob v dole, tažených funkční důlní lokomotivou. Expozicemi vás provedou naši zkušení havíři, coby průvodci. Nově můžete navštívit expozici „Koník Ferdinand a další čtyřnozí havíři“, kterou milují zejména děti. Neméně unikátní expozice báňského záchranářství vám představí soubor dýchací techniky, zachycující její vývoj od r. 1883 do současnosti. Zkušení báňští záchranáři vás seznámí s technologiemi a zážitky při záchranných akcích v podzemí.

Další novinkou pro letošní rok je nově otevřené Akvárium Landek, které se nachází u slepého ramene řeky Odry. Najdete zde nejrůznější druhy ryb v akváriích různých velikostí, z nichž to největší obsahuje 5000 litrů vody.

Hornické expozice jsou otevřeny denně od 9.00 do 18.00 hod., poslední začátek prohlídky velkého okruhu je v 16.00 hod.

Dopravní spojení: cca 1 km od sjezdu z dálnice D1 (Ostrava-Přívoz, Hlučín) a 5 km od centra Ostravy. Zastávka městské hromadné dopravy Hornické muzeum.

                                                                                          

IKEA A NÁKUPNÍ CENTRUM AVION SHOPPING PARK

Parkování zdarma, výhodné festivalové menu a zábava pro celou rodinu

Obchodní dům IKEA je součástí nákupního centra AVION, které se nachází pouhých 5 km od areálu festivalu Colours of Ostrava. Celý areál je bezbariérový, přizpůsobený rodinám s dětmi a s bezplatným internetovým připojením. Nabízí více než 180 obchodů, kavárny, restaurace, místa pro relaxaci, zábavu či sport. 

1. PARKOVÁNÍ ZDARMA: Po celou dobu festivalu je možno v areálu nákupního centra AVION parkovat zdarma. Máme zde také vyhrazena parkovací místa, kde můžete nechat své auto po celou dobu festivalu.

2. VÝHODNÉ FESTIVALOVÉ MENU: V restauraci IKEA se můžete pohodlně a v klidu najíst, pokud na klidné sezení nebudete mít čas, máte možnost si jídlo nechat zabalit a odnést. Součástí restaurace je i dětské hrací místo, kde si děti mohou pod dozorem rodičů hrát. Restauraci máme otevřenou už od 8:30.
Snídaňové menu: od 29,–. Denní menu: od 69,–. Dětské menu: od 35,–

3. FESTIVALOVÉ NABÍDKY v našem obchodním domě: Zapoměli jste něco doma? Podívejte se na festivalovou nabídku našeho obchodního domu. Najdete ji na stránce: IKEA.cz/ostrava nebo si vyberte ze speciálních nabídek obchodního centra AVION: ostrava.avion.cz

4. HLÍDANÉ DĚTSKÉ KOUTKY: Najdete je v IKEA i v areálu nákupního centra. 

5. DOBÍJENÍ MOBILNÍCH ZAŘÍZENÍ A WI-FI ZDARMA: V celém areálu nákupního centra budete on-line.

6. SPORT, ZÁBAVA, RELAX: Využijte výhodné nabídky nákupního centra AVION pro všechny náštěvníky festivalu. Stačí jen ukázat festivalový náramek a získáte slevu na všechny níže uvedené atrakce. 

E-motion Park – závodní trať vám 100% zajistí emotivní svezení. Jízda v elektro-motokáře bude nezapomenutelná! 

Žirafa Fun Park – 2 330 m2 zábavy pro děti každého věku i pro dospělé. Funpark nabízí  nejmodernější 9D kino, prolézačky, kolotoče, tobogány, motokáry a další atrakce. Pamatováno je také na rodiče, kteří si mohou posedět v klidu u kávy a zákusku zakoupených v naší restauraci.

Sportovní zóna – in-line dráha, dětské hřiště, 32 metrů dlouhá dětská lanovka, multifunkční hřiště využitelné pro řadu kolektivních i individuálních sportů. Sportovní vybavení je možné si zapůjčit oproti záloze v infostánku v Avionu (poblíž hypermarketu Albert). Půjčit si zde můžete například vybavení ke hrám Kubb a Cornhole, fotbalový míč i s brankami nebo síť na volejbal a nohejbal. Nechybí ale ani slunečníky, deky a gril. V průběhu Colours of Ostrava bude půjčovna otevřena již od 9.00 hodin.

Otevírací doba: 9.00–21.00, restaurace IKEA už od 8:30.
Jak se k nám z festivalu dostanete? Autem: GPS 49.7991244N, 18.2277383E, MHD: tramvaj č 2. směr Výškovice, www.ostrava.avion.cz, www.ikea.cz/ostrava 

                                                                                          

ZOO A BOTANICKÝ PARK OSTRAVA

Vstup s páskou Colours of Ostrava v ceně 90,- Kč (sleva 30,- Kč ze standardního vstupného).

Michálkovická 197, Ostrava, tel.: 596 241 269, www.zoo-ostrava.cz, otevírací doba: 9.00–19.00 hod. (pokladny a pavilony se zavírají v 18 hod.)

Zoo Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na ploše 100 ha více než 4 000 zvířat. V minulých letech prošla zoo výraznou proměnou, postupně zde vznikají nové pavilony, velké přírodní výběhy nebo průchozí expozice. Součástí zoo je Botanický park s 6 km naučných stezek unikátním botanickým prostředím. K největším lákadlům patří sloní stádo s mládětem nebo Pavilon evoluce s atmosférou deštného pralesa. Navštívit také můžete některé z komentovaných setkání u zvířat.

Do ostravské zoo se dostanete městskou hromadnou dopravou, konkrétně trolejbusem č. 104 (výchozí stanice Náměstí Republiky).

                                                                                          

VYHLÍDKOVÁ VĚŽ NOVÁ RADNICE A SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD

Pro návštěvníky Colours of Ostrava 20% sleva ze vstupného na obě atrakce.

Vyhlídková věž Nová radnice
Prokešovo nám. 1803/8,702 00 Ostrava, www.ostravainfo.cz/cz/objevuj-ostravu/vyhlidkova-vez/

Pokochejte se pohledem na město z nejvyšší radniční věže u nás, poslechněte si výklad průvodce a poznejte Ostravu takovou, jaká je.

Slezskoostravský hrad
http://hrad.cerna-louka.cz

Tak trošku jiný hrad. Komentované prohlídky s průvodcem probíhají denně v 10.30, 12.30 a 14.30. Nově navštivte expozice Muzea Jantarové cesty a Hedvábné stezky, které nabídnou unikátní procházku dějinami Starého světa.

                                                                                          

GALERIE PLATO

www.plato-ostrava.cz, otevřeno Út–Ne 10.00–18.00, ve středu do 20.00, Janáčkova 22 (bývalý Bauhaus), 702 00 Ostrava, info@plato-ostrava.cz, tel.: 702 206 099

Vstup s páskou Colours of Ostrava 1,- Kč.

PLATO poskytuje zázemí všem, kdo chtějí v širších souvislostech porozumět světu. Jeho složitost a bohatství reflektuje prostřednictvím současného (vizuálního) umění.

Interiér jako umělecké dílo 18 umělců
Bistro se speciálním Colours menu a postapokalyptická zahrada 
Inspirativní knihovna s čítárnou a výpůjčkou domů 
Jedinečný výběr knih v prodejně
Vlastní kino a divadelní a koncertní stage

Výstavy
Bauhaus Twins
Instalace složená z prvků fasády umělecké školy Bauhaus v Desavě
Autor a koncepce: Robert K. Huber & zukunftsgeraeusche

Dočasné struktury 1, 2, 3, 4, 5, 6 
Knihovna, bistro, prodejna, zahrada, šatna, infopoint, kino, stage, displej
jako site-specific umělecká díla 

Lucie Rosenfeldová: Oh, my own?
Výstava jednoho díla pro šatnu PLATO

Geolokalita PLATO
Sdílíme minerály a polodrahokamy. Odneste si kámen ze zahrady nebo přineste vlastní nálezy! 

PLATO Ostrava je příspěvkovou organizací statutárního města Ostrava.

                                                                                          

KULTURNÍ CENTRUM COOLTOUR

Černá louka 3188 , 702 00 Ostrava – Moravská Ostrava, www.cooltourova.cz

Všichni s páskou Colours of Ostrava dostanou snídaňové menu za cenu 88 Kč.

Festivalová rána bývají těžká, upocená a hlavně hladová. Pokud bloudíte po centru a hledáte něco na zub, máme řešení! Přímo po cestě ze stanového městečka, na Černé louce, na Vás čekáme se snídaňovými meníčky na naší letní zahrádce. Sendwiche, müsli, domácí limča, pivko…každý den festivalu od 9 hodin ráno až do aleluja na zahrádce Kulturního centra Cooltour!

                                                                                          

CAFÉ CLUB DOCK

Havlíčkovo nábřeží 28, 702 00 Ostrava. Otevírací doba během festivalu: 10.00-17.00, www.clubdock.cz

Zveme návštěvníky Colours of Ostrava k parádnímu posezení u řeky. Připravujeme výborné snídaně a máme pro vás akci 1+1 na naše kávy a domácí limonády. U nás na festivalovou náladu jen tak nezapomenete.

                                                                                          

RESTAURACE MINIGOLF

Čujkovova 3081/52a, 700 30 OSTRAVA – Zábřeh, denně 10.00-22.00, www.restaurace-minigolf.cz

Pro návštěvníky festivalu akce 1+1 hra minigolfu zdarma. Zahrajte si populární rodinný minigolf v příjemném areálu letní zahrady uprostřed Bělského lesa.

                                                                                          

PRAGULIC COLOURS OF OSTRAVA 

CHCETE AUTENTICKÝ ZÁŽITEK Z NÁVŠTĚVY MĚSTA? POZNEJTE OSTRAVU OČIMA LIDÍ BEZ DOMOVA!

http://ostrava.pragulic.cz/, www.facebook.com/ostrava.pragulic/

Pragulic umožňuje zájemcům z řad veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova a tím mění zažité stereotypy týkající se oblasti bezdomovectví. Zažijte alternativní prohlídku města formou jednoho z nejoceňovanějších sociálních počinů v Česku. S průvodcem z ulice můžete vyrazit do oblasti Karoliny a Vítkovic - poznejte Ostravu z jiného pohledu! 
 
Délka prohlídky: 2,5 hodiny. Festivalové vstupné: 200 Kč/dospělý, 100 Kč/zvýhodněná (+ případné spropitné průvodci :). Místo srazu: U stánku Trdlocafé u OC Nová Karolina (prohlídka Trojhalí) NEBO U Kavárny Maryčka, Hlubina (prohlídka Hlubina a Dolní Vítkovice).

Registrace na prohlídky a další informace: Na festivalovém stánku Pragulic NEBO na ostrava.pragulic.cz NEBO v ostravských Infocentrech. V případě dotazů pište na ostrava@pragulic.cz. V urgentních případech volejte 774 955 575.

                                                                                          

DUEL PARK – ÚNIKOVÉ HRY

Super zábava pro partu 2–6 lidí. Přijměte výzvu a pojďte společně zažít únikovou hru.
Vyřešte záhadu, odhalte tajemství a zažijte skvělou zábavu.

Hry Egypt a Armageddon (60 min)
Vstup s páskou Colours of Ostrava za 900 Kč (standardní cena je 1 500 Kč)
Hra Záhada z Louvru (45 min.)
Vstup s páskou Colours of Ostrava za 720 Kč (standardní cena je 1 200 Kč)

Adresa: Čujkovova 42, Ostrava-Zábřeh, rezervace: www.duelpark.cz nebo telefonicky:
Martina Novotná, 774 774 682

                                                                                          

E-MOTION PARK OSTRAVA

Rudná 3120/126, Ostrava - Zábřeh, www.e-kary.cz

Všichni účastníci festivalu u nás získají jízdné zlevněné o jednu kategorii. Pro standartní jízdu (v ceně 199 Kč) bude cena 159 Kč a pro jízdu PRO (v ceně 249 Kč) bude cena 199 Kč. K první jízdě dne každého účastníka nabídneme nápoj zdarma (Cola, Fanta, Sprite, Káva, čaj, voda), zároveň bude výjimečně po dobu konání Colours of Ostrava naše hala otevřena od středy do soboty od 10.00.

                                                                                          

URBAN MOTION PARKOUR PARK

Strojní 149/13, Ostrava - Kunčice, www.umparkourpark.cz

Urban Motion Parkour Park nabízí návštěvníkům festivalu 1+1 vstup zdarma, dále pak 1 hodinu vedeného tréninku s trenérem za zvýhodněnou cenu pro jednotlivce i skupiny.

V nedávno otevřené UM Parkour Park hale si přijde na své každý, kdo miluje pohyb. Trenéři, kteří se starají o bezpečnost a průběh tréninků, mají více než desetiletou praxi v tomto sportovním odvětví. Jsou ti vždy k dispozici a pomůžou ti se naučit či zdokonalit tvé dovednosti a posunout tak hranice tvých možností.

Mimo tradiční parkour překážky pro malé i velké, které tu najdete, patří k vybavení haly také molitanová jáma včetně trampolíny a hrazdy či nafukovací matrace (airtrack). Skutečně širokou škálu možností překonávání překážek a přemisťování se z bodu A do bodu B ti zajistí prostor o rozloze více než 500 m². Neváhej a doraž si to vyzkoušet na vlastní kůži sám, ať už s trenérem, nebo bez. 

                                                                                          

JOJO PARK 

Výškovická 3086/44, 700 30 Ostrava, www.jojopark.cz 

Sleva pro návštěvníky Colours of Ostrava 50 % na dětské celodenní vstupné.

JoJo park je rodinné zábavní centrum pro rodiče s dětmi od 0 do 11 let, kde se nebudou nudit ani starší děti a dospěláci.

V Jojo parku najdete kavárnu s výbornou kávou s občerstvením vlastní výroby, pizzou, širokou nabídku nealko nápojů a limonád s ovocem. Na kavárnu přímo navazuje hřiště pro nejmenší děti. Větší děti mohou využít další atrakce centra, např. velký prolézací labyrint, skákací hrad, vzdušný hokej, stolní tenis, minigolf nebo didaktickou hernu. 

                                                                                          

DINOPARK OSTRAVA

U DinoParku 1, 735 33 Doubrava, telefon: +420 378 774 636 , e-mail: ostrava@dinopark.czwww.dinopark.cz

DinoPark je umístěn v katastru obcí Orlová a Doubrava.

Prokaž se v průběhu festivalu návštěvnickou páskou z Colours a k nákupu jedné dospělé plnocené vstupenky obdržíš jednu dětskou zdarma. Nelze kombinovat s dalšími slevami.

Navštivte unikátní zábavní park plný robotických a statických modelů dinosaurů v životních velikostech. Těšit se můžete na 3D Kino v ceně vstupenky, projížďku DinoExpresem, druhohorní sopku, množství dětských atrakcí a sampzřejmě spoustu zábavy.

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.

informace@colours.cz