Projekt European Talent Exchange Programme podporuje čtyři naše vystupující

Ostatní 08.10.2020

Muthoni Drummer Queen, Meduza, Marina Satti a The Snuts přijedou na příští ročník Colours of Ostrava v rámci výměnného evropského projektu European Talent Exchange Programme, kterému děkujeme za podporu koncertů těchto umělců u nás.

The European Talent Exchange Programme (ETEP) vznikl v roce 2003, aby umožnil „výměnu“ evropských umělců napříč Evropou v širším měřítku, než tomu bylo kdykoli předtím. Tato iniciativa usnadňuje booking evropských interpretů na festivalech mimo jejich domovské země a daným umělcům nabízí silnou mediální podporu ve spolupráci s European Broadcasting Union(EBU), exportními kancelářemi a místními médii. Tímto způsobem má ETEP za cíl podpořit mezinárodní kariéru evropských umělců.

ETEP byl založen s ohledem na potíže, s nimiž se evropská hudba potýká při mezinárodní propagaci a distribuci. Zatímco anglo-americký repertoár se stal centrem profesionální distribuce a propagace hudby, evropská hudba obecně navzdory své velké rozmanitosti a kvalitě zaostávala. Proto byl zahájen program ETEP s cílem stimulovat spolupráci na kulturní, obchodní a mediální úrovni v evropském hudebním průmyslu a vyvinout tak funkční síť na podporu, motivaci a povzbuzení volného toku kreativního evropského hudebního talentu napříč kontinentem.

Od zahájení programu v roce 2003 ETEP zprostředkoval 4 144 vystoupení prostřednictvím 1531 akcí ve 37 zemích. Mnoho interpretů, kteří získali podporu ETEP na začátku své kariéry, se stalo velmi úspěšnými, např. Agnes Obel, Ásgeir, Ben Howard, Benjamin Clementine, Calvin Harris, Franz Ferdinand, James Blake, MØ, Noisia, Selah Sue, The Editors, The Kooks, The XX, Within Temptation, Idles, Aurora či Dua Lipa.