Otázky a odpovědi k přesunu festivalu na rok 2021

Organizační 20.05.2020

Aktualizováno k 20. květnu: Máme pro vás základní otázky a odpovědi k přesunu festivalu z důvodu koronaviru na rok 2021.

Jaký je nový termín festivalu Colours of Ostrava?
Festival se přesouvá na 14. - 17. července 2021, tedy středa - sobota, jak jste již zvyklí.

Bude v roce 2021 stejný program, jako byl plánovaný na letošní rok?
Budeme se snažit přesunout celý letošní program na příští rok - včetně hlavních headlinerů a většiny dalších účinkujících. Zatím máme od zástupců kapel velmi příznivé ohlasy, jsme v tom spolu, a tak věříme, že si budeme vycházet vstříc. Průběžně vás budeme informovat.

Proč jste nezvolili přesun v rámci letošního roku, třeba na září 2020?
V jiném letošním termínu, například na podzim, jsme nebyli schopni zaručit takovou úroveň programu, jakou jsme připravili na červencový termín. Také není vůbec jisté, zda v září budou otevřené hranice či jak to bude s konáním velkých akcí. A navíc, letní atmosféra i vlahé večery a noci ke Colours of Ostrava prostě patří :-)

Nepřemýšleli jste třeba o čistě českém festivalu, pokud by zahraniční kapely nemohly přijet?
Chvíli jsme o tom přemýšleli, ale bez zahraničních kapel by to prostě nebyly Colours.

Co nyní mohu udělat se vstupenkami na letošní rok?
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na rok 2021. Není nutné je jakkoliv měnit nebo aktualizovat. Nesmírně bychom si vážili toho, kdybyste si své zakoupené vstupenky ponechali a tím náš festival, jeho myšlenku a jeho konání s tak rozsáhlým a kvalitním čtyřdenním programem příští rok podpořili. Chápeme však, že někteří z vás v této složité situaci budete potřebovat peníze a požádáte o jejich vrácení. Upřesněné informace: pokud čelíte existenčním problémům nebo z jiného vážného důvodu potřebujete vrátit vstupenku, prosím, napište nám a zažádejte na e-mailu informace@colours.cz, neobracejte se, prosím, ohledně vstupenek na jednotlivé předprodejní sítě. Prosíme, abyste požádali o refundaci vstupenek maximálně do 20. června 2020, 24.00.

Co jednodenní vstupenky?
Prosíme vás, abyste si jednodenní vstupenky zatím také ponechali na příští rok, minimálně do doby, než budeme vědět program jednotlivých festivalových dnů. Budeme se ho snažit vám co nejdříve sdělit.

Co dětské vstupenky pro děti nad 140 cm do dovršení 15 let věku?
I tyto vstupenky zůstávají v platnosti na rok 2021. Pokud má vaše dítě zakoupenou dětskou vstupenku na ročník 2020 a do termínu festivalu v roce 2021 překročí věk 15 let, dostane se i příští rok na festival s touto vstupenkou (jako určující budeme brát věk v roce 2020).

Jak se vstupenkami do stanových městeček?
Vše zůstává v platnosti na rok 2021, bude ale možné tyto vstupenky vrátit. Dejte nám nějaký čas na domluvení praktických věcí, o kterých přineseme brzy informace.

Prodávají se nyní vstupenky na rok 2021 a za jakou cenu?
Ano, v našem e-shopu.si již můžete zakoupit čtyřdenní vstupenky na rok 2021. Cena je 2 990 Kč, tj. cena poslední předprodejní vlny, za kterou jsme přestali prodávat vstupenky na letošní ročník. 

Jak můžete nyní festivalu vyjádřit podporu?
Pokud si necháte vstupenky na příští rok, vyjádříte nám tím svou podporu. Podpořit nás můžete také koupí vstupenky na rok 2021. Připravujeme pro vás také novou kolekci merchandisingu, která bude brzy k dispozici. Proč potřebujeme vaši podporu? Umožní nám to ponechat zaplacené zálohy umělcům a pokračovat v přesunu a přípravách festivalu na rok 2021.

Budete mít v létě dovolenou, když se letos festival nekoná? :-)
Ne, čekají nás jednání ohledně přesunu programu, dále s partnery festivalu, dodavateli atd. Čas určitě využijeme k tomu, abychom ještě více zlepšili návštěvnické i technické zázemí pro další ročník, připravili nové “vychytávky” a zdokonalení. Zároveň jsme spustili na sociálních sítích Colours TV a třeba dojde na nějaká ta překvapení, o nichž budeme včas informovat. Ale i na nějaké volno jistě dojde, bude to pro tým zásadní změna – prostě jiné léto.

Přežijí to Colours of Ostrava?
Nezastíráme, že přesun ročníku necelé tři měsíce před startem, kdy je většina věcí již připravena a domluvena, je obrovskou zatěžkávací zkouškou pro festival a ztráty budou velké. Přesto jsme optimisté - s podporou vás, návštěvníků, fanoušků, partnerů a podporovatelů to zvládneme a sejdeme se všichni při nejkrásnějším ročníku Colours of Ostrava v Dolních Vítkovicích v červenci 2021.   

Pokud byste odpověď na vaši otázku zde nenašli, neváhejte nás kontaktovat na informace@colours.cz. Děkujeme.