Meltingpot uvádí nové podcasty

Meltingpot 15.01.2021

Fórum Meltingpot spouští podcasty, kde si každý najde své téma. Od hudebních inspirací přes energické rozhovory po večerní relaxaci. To vše s osobnostmi a hosty z různých oborů od ledna na Spotify, iTunes, Google Podcasts, Apple Podcasts a dalších platformách.

Přehled podcastů, veškeré informace a linky najdete zde.

Music Alarm Jirky Moravčíka

Hudebního podcastu se ujal dlouholetý dramaturg Colours of Ostrava a hudební publicista zaměřený na world music, folk a klasickou hudbu Jiří Moravčík. Svůj pořad uvádí slovy: 

Žijeme sice v éře internetu, vzájemně se ale neznáme a co je horší, poznávat se z mnoha důvodů, třeba z předsudečných obav z cizího, odmítáme. Nebo bojíme. „Zatímco hudba sama o sobě nemůže potřít xenofobii, rasismus a diskriminaci, můžeme si být jisti, že poslech hudby cizích zemí  vede nezbytně k hlubšímu respektu a uznání odlišných kultur," tvrdí americký producent Jacob Edgar. A šéfredaktor magazínu Songlines Simon Broughton s ním souhlasí: „Jak praví jedno staré přísloví, nepřítel je prostě někdo, jehož příběh jste dosud neslyšeli. A já k tomu dodávám: nebo někdo, jehož hudbu neznáte."

Ne nadarmo se říká, že hudba patří mezi nejsilnější mírové zbraně lidstva, vždyť hudebníci se odjakživa podílejí na odstraňování bariér nedorozumění, kulturních předsudků a nebezpečných odchylek od zdravého rozumu. Umožňují nám se orientovat ve světě zmítaném politickými, rasovými a názorovými rozdíly a pomáhají odhalit, kdo jsme a proč bychom k sobě měli nalézt cestu. Pojďme jim proto pozorně naslouchat. 

Kick off Filipa Košťálka

Káva nebo čaj? Vajíčka nebo ovesná kaše? Jedno zvonění budíku nebo tři? Prožijte ranní rituál s Filipem Košťálkem a jeho hosty z oblasti sportu, kultury, businessu. Nechejte se namotivovat k tomu, mít skvělý den! Prvním ranním hostem Filipa Košťálka je profesionální MMA zápasník Matěj Kuzník. 

Studio sebevyjádření Terezy Ghose

Do prostoru sebevyjádření, který slouží ke sdílení jedinečných osobních příběhů, které pozvedávají lidského ducha, srdce i mysl a transformují každodenní realitu, si Tereza Ghose pravidelně zve inspirativní hosty. Tématy rozhovorů jsou osobní rozvoj, psychologie náboženství, hlubinná psychologie, mytologie, osobní zpověď. Prvním díl Tereza sdílí s Mirith a ponoří se do otázek spojených s osobní sovobodou. Jak se projevuje vnitřní nomádství a proč je tak těžké žít svůj vlastní osobní příběh světu navzdory? Jaké aktivity a myšlenky nás vedou k vnitřní svobodě a jak je to s naším stínem?

Hlubinná relaxace Terezy Ghose

Posledním podcastem je autorský pořad Terezy Ghose, který slouží k večernímu meditativnímu a relaxačnímu prožitku v těchto obzvláštně neklidných časech. Můžete vstoupit do svého vnitřního světa a laskavě se v něm uvolňovat. Tereza vás zve do prostoru klidu, zvnitřnění i ke kontemplaci nad aktuálními tématy, které se dotýkají prožitku osobního posvátna. 

Meltingpot Fórum

Desítky debat online, které Meltingpot v roce 2020 zorganizoval a organizuje i letos s osobnostmi z Čech i ze zahraničí živě na youtube a facebooku, najdete také ve formě podcastů. Z nejnovějších doporučujeme předvánoční debatu Petra Viziny s filozofem Janem Sokolem na téma Jak pečovat o duši nebo debatu ředitelky Colours od Ostrava Zlaty Holušové se Štěpánem Rakem o hudbě, numerologii a laskavosti.