Jogové a pohybové workshopy Meltingpot

Meltingpot 16.12.2020

Forum Meltingpot poprvé uvádí online pohybové workshopy se světovými lektory, které proběhnou v únoru 2021. Skvělý last minute vánoční dárek.

V současném neklidu, kdy důležitost relaxovat a hledat vnitřní klid nabývá zásadních rozměrů, přichází Meltingpot, diskuzní forum konající se paralelně s festivalem Colours of Ostrava, s online workshopy se světovými lektory Amber Sawyer a Danielem Sonic Rojasem. Seriál workshopů pod názvem INTO THE FIRE nabídne harmonizující víkend s elementární jógou následovaný živočišným pohybovým workshopem. Veškeré informace a registrace jsou dostupné přímo na webu meltingpotforum.com.

Třetí únorová sobota bude věnována online workshopu INTO THE FIRE: The Yin and Yang of Fire pod vedením zkušené lektorky působící v Singapuru, Amber Sawyer. Jednodenní workshop s elementární jógou zharmonizuje tělo pomocí energetických drah tenkého střeva (jang) a srdce (jin). Zaměřen bude na jógové ásany v elementu ohně, které zajistí hřejivou rovnováhu a teplo do posledních zimních týdnů. Dynamická lekce Fire Yang je zaměřena na posílení středu těla, flexibilitu a pohyblivost ramen. Lekce Fire Yin naopak nabízí jemné, zklidňující sestavy ásan otevírajících srdce, které propůjčí ohnivou energii oddanosti a lásce. 

V posledním únorovém víkendu se workshopu INTO THE FIRE: The Micro and the Macro of Fire ujme partner Amber Sawyer a světově uznávaný tanečník, Daniel Sonic Rojas. Dvoudenní workshop bude věnován pohybové technice Embodied Dance Movement (EDM), celostnímu cvičení pro všechny pohybové nadšence, kteří chtějí posunout vědomí svého těla na vyšší úroveň. Jedná se o unikátní komplexní metodu pohybu, kterou vytvořil sám tanečník Daniel Sonic Rojas. Vychází z pochopení základní mechaniky těla s cílem nalézt rytmus v každém pohybu – od mikropohybů, které nenamáhají tělo, ale dokážou využít element ohně k pročištění stagnující energie, probuzení těla a jeho propojení s myslí, po dynamické cvičení celého těla, s důrazem na kreativní a animální pohybové techniky.  

Pro oba workshopy nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti. Workshopy se budou konat on-line prostřednictvím aplikace Zoom a budou vedeny v anglickém jazyce bez tlumočení do češtiny. Kapacita workshopu je omezena. 

INTO THE FIRE: The Yin and Yang of Fire
online jógový workshop s Amber Sawyer
20. 2. 2021 10:00 – 11:30
cena: 750 Kč

INTO THE FIRE: The Micro and the Macro of Fire
online pohybový workshop s Danielem Sonic Rojasem
27. a 28. 2. 2021 vždy 10:00 – 11:30
cena: 1500 Kč

Více informací a registrace na webu meltingpotforum.com