Další ročník Colours bez bariér je tu!

Organizační 12.05.2022

Po dvouleté přestávce se opět těšíme i na naše zdravotně znevýhodněné návštěvníky! Tradičně jim chceme i letos nabídnout nadstandartní servis, který dělá náš festival i po této stránce unikátním.

V rámci projektu Colours bez bariér, který pořádáme ve spolupráci s partnerem projektu Českou poštou, usnadníme těmto návštěvníkům pobyt na festivalu tak, aby si mohli bez starostí užívat hudbu i další program v bezbariérovém areálu Dolní oblasti Vítkovic. Věříme, že i díky tomuto projektu k nám zavítá ještě více návštěvníků se zdravotním postižením z ČR, ale i ze zahraničí. 

K novinkám letošního roku patří nové služby a servis pro návštěvníky s autismem. Pro lepší komunikaci vznikla i nová facebooková skupina Colours bez bariér, kde budeme zveřejňovat nejenom všechny důležité informace, ale i zajímavosti k našemu projektu. 

Ke standardnímu servisu již několik let patří zvýhodněná cena vstupenky pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P, u ZTP/P doprovod zdarma, speciální tribuny, bezbariérová přeprava v rámci města Ostravy, či možnost objednat si vyškoleného asistenta.

Návštěvníkům se zdravotním znevýhodněním zprostředkujeme bezbariérové ubytování v ostravských hotelích v rámci jejich kapacity. Těmto návštěvníkům nabízíme také možnost rezervovat si místo ve festivalovém stanovém městečku včetně parkovacího místa. Možná je také rezervace parkovacího místa přímo u hlavního vchodu do areálu festivalu.

Pro návštěvníky se zrakovým postižením jsme i letos připravili základní praktické informace k projektu s plánkem areálu v Braillově písmě a speciální 3D model Auly Gong pro nevidomé.

Návštěvníkům se sluchovým postižením nabízíme vybrané přednášky diskusního fóra Meltingpot s tlumočením do znakového jazyka. Tlumočeny budou dokonce i vybrané koncerty českých i zahraničních kapel.

Pro větší komfort našich zdravotně znevýhodněných návštěvníků jsme soustředili všechny důležité služby na jedno místo u hlavního vstupu do areálu. Na tomto místě bude k dispozici Info Point a pokladna Colours bez bariér, stanoviště bezbariérového taxi a parkoviště vyhrazené pouze pro ZTP a ZTP/P návštěvníky. 

Více informací najdete zde.

Partner projektu Colours bez bariér: