Colours Art: areál plný výzdoby a výstav

Oznámení nových účinkujících 31.05.2023

Letos si dáváme záležet i na podobě areálu - nově v něm najdete výzdobu různých uměleckých sdružení a výstavy.

Fénixova zahrada

Zahrady jsou kouzelným místem, kam si chodíme odpočinout do stínu vzrostlých stromů. Místem, kde pozorujeme zázraky, které nám příroda ukazuje, když z květu dokáže před našimi zraky vykouzlit sladký plod. Fénixova zahrada je dějištěm mnoha příběhů. Těch, které pozorujeme z povzdálí i našich vlastních. Zákoutí, které budete milovat. Navštivte květiny, které vás obejmou hřejivým světlem i nadpřirozenou strukturou.

3ART Atelier & Kashmir Studio: Cacao World 

Ostravská crew 3ART Atelier ve spolupráci s Kashmir studio přetvoří zbrusu novou Cacao stage a její okolí v magický les plný mihotajících se světel, surreálních projekcí a překvapivých skulptur. Prolnutí přírody a ostravského industriálu dá vyniknout unikátní symbióze masivních železných výtvorů lidstva a uklidňujících tvarů rostlin a zvířat kolem nás. 

Honza Šádek: výstava v areálu

Pastelky! Barvy! Hravost! Výstavu Honzy Šádka najdete na dvou místech ve festivalovém areálu: pod Gongem a u ČEZ Family Parku. Honza Šádek má za sebou mnoho úspěšných výstav, jak v Ostravě, tak i v Praze. Stal se autorem Omalovánek pro děti v nemocnicích, ilustroval knížku pro děti ve spolupráci s nakladatelstvím Thovth. Spolupracuje s Ostra group a ČSAD Ostrava. Mezi jeho velké radosti patří výzdoba dětských domovů. Zabývá se také zakázkovou tvorbou. Spolupracoval několik let jako externí umělec u Koh- i-noor. Nyní ve stejné pozici pokračuje u Faber-Castell.

OFFBiT Art Collective (Izrael)

Skulptury, které vypadají jako ze sci-fi filmů, avšak tak reálné, že mohou každou chvílí ožít. Ponořte se do oduševnělého umění z Izraele. Výsledky dvoutýdenního rezidenčního pobytu exkluzivně na Goodlife stage. Příběh uměleckého kolektivu OFFBiT se začal psát již v roce 2019 spolu s produkcí prvního festivalu Petrichor ve starém městě BeerSheva. Čtyři přátelé viděli příležitost spojit své umělecké a technické dovednosti, aby vytvořili multidisciplinární tým, který dokonale zapadne do našeho neustále se vyvíjejícího světa multiversa. V průběhu let a projektů se OFFBiT stal iniciativní silou v propojování digitálního a fyzického světa, zpochybňování a reflektování způsobů, jakými vnímáme vše kolem nás v moderní době, a hledání vlastního hlasu , který by udal směr ve velkém zmatku současné reality. Své umělecké světy již vytvořili na několika festivalech a v kulturních institucích jako v Smilansky Street Festival, The Negev's Art Museum, The Israeli Music Showcase Festival a Shaon Horef Festival v Jerzuálemě. Tvoří jej: No'omi Sinai, Bezalel Ben-zaki, Guy (Haffi) Eretz-Kdosha, Nadav Aškenazi.