ZAZ

ZAZ

Francie 20.7.2019 / 18:45 - 19:45
Česká spořitelna stage

Na začátku se podívala na hodinky a loni znovu, aby zjistila, že mezitím vydala několik nesmírně úspěšných alb, navštívila čtyři kontinenty a sbírala poklony od Charlesa Aznavoura, Russella Crowea, Martina Scorseseho nebo Plácido Dominga. Hyperaktivní zpěvačka koncertovala v půlce planety a když odpočívala, tak.....cestovala po celé planetě. „Cokoliv ve světě vidíme, je vlastně jenom naše vlastní vize, zprostředkovaná vlastní optikou, určovaná tím, co máme rádi, co nenávidíme, co nás rozhněvá, co dokážeme vytvořit. Když se koukáme kolem, často vidíme sami sebe,“ vysvětlila Isabella Geffroy, jak se ve skutečnosti jmenuje, ideu nového alba Effet miroir (Zcadlový efekt) uvedeného vzkazem: „J'en suis la et j'en suis fiere. Sans fard, féroce comme une mere. Je chante, je chute, j'avance, j'accélere.”

S darem důvěryhodnosti a smyslným hlasem docílila toho, že je vlastně jedno jakému žánru dá přednost, jestli gypsy jazzu, šansonu, rocku nebo popu s příchutí Latiny. „Existuje mnoho věcí, které mě definují, protože nechci uvíznout v jedné škatulce bez možnosti zpívat co se mě líbí."

Zájem nebudí ZAZ jen přitažlivou hudbou, v mnoha komentářích se vyjadřuje k dění ve světě, nepřestává trvat na humanistických hodnotách a ochraně přírody. Založila také neziskovou organizaci Zazimut, s cílem rozvíjet vzdělání a podporovat akce vedoucí ke vzájemnému respektu mezi lidmi.