Tom Walker

Tom Walker

Velká Británie 18.7.2019 / 17:45 - 18:45
Česká spořitelna stage

Bez okázalosti a mediální podbízivosti, zato s nadmírou sympatických rysů a s chutí na sobě dál tvrdě pracovat, vstoupil na britskou scénu skotský songwriter s hlasem jako hrom, který si do kolonky zaměstnání může klidně napsat: hitmaker na plný úvazek.

Globální hity Leave A Light On, Angels, Fly Away With Me, Blessings nebo My Way pořádně zalomcovaly britskými a evropskými hitparádami, o sledovanosti na YouTube nemluvě, a zabodovaly také ve Spojených státech. Anketám BBC Sound Of 2018, MTV Brand New 2018 a Shazam's 'Next To Know' pak nezbývalo než ukázat prstem na rodáka z Glasgow, vyrůstajícího v Manchesteru a Londýně. Sám sebe charakterizuje s nadsázkou: je prý mixem hip hopu, s kouskem blues, trochou popu a kapkou reggae.

V textech straní přehlíženým andělům každodennosti a konkrétně v Leave A Light On podpořil kamaráda bojujícího se závislostí. 

Úspěch mu nespadl do klína a pár let mu trvalo, než se dostal na výsluní. Navíc moc dobře ví, co život obnáší, což slyšíme z jeho skladeb. „Dobré písně nesložíte bez toho, aniž byste prošli něčím špatným,” tvrdí Walker, chystající na letošní rok debutové album What a Time to Be Alive.