2Cellos

2Cellos

Chorvatsko 17.7.2016 / 17:45 - 18:45
Česká spořitelna stage

Recept na hudební megaslávu? Pokud pocházíte z Chorvatska a není vám ještě třicet? Nic složitého.

Chce to absolvovat klasiku na londýnské Královské hudební akademii, naprosto mistrovsky zvládat cello, což znamená, že vás zvou přední evropské symfonické orchestry, mít duši romantika, být fotogenický, až před vámi holky zapomínají dýchat, a hodí se parťák, co je na tom podobně, byť vystudoval konzervatoř v Manchesteru. 

Pak už stačí za pár kun (pro jistotu: chorvatská měna) a jen tak z potěšení, protože kterého klasika by nelákalo si odskočit k popmusic, natočit videoklip s Jacksonovou skladbou Smooth Criminal a šoupnout ji na Youtube. A když se zadaří - jasně, chce to odvahu se tahle bez fraku odvázat - podívají se na něj desítky milionů lidí celé planety a brnkne vám Elton John, co byste prý řekli společnému turné. 

Následně se o vás poperou nejsledovanější americké televizní talking show, podepíšete smlouvu se Sony, v seriálu Glee se objevíte jako první instrumentalisté, vyžádá si vás komička Ellen DeGeneres, vystoupíte na festivalu iTunes - úplně náhodou ve stejném roce jako Adele - a před fotografem s vámi rádi postojí Sharon Stone nebo Andrea Bocelli s Larry Kingem. Dobré je se také připravit, že vás na oslavy 60. výročí svého nástupu na trůn pozve zahrát britská královna. 

Jo, ještě název, ale raději nic složitého, aby tomu každý rozuměl: co takhle 2Cellos, když už oba na ten nástroj hrajete? A protože vás čekají obří koncertní haly a největší festivaly, nesnažte se tam ječícím davům nutit milovaného Čajkovského, Brahmse, natož Rachmaninova, nechcete přece, aby vám lidé usínali. Servírujte, co vám síly stačí, převážně zaručené hity od AC/DC, Nirvany, Rolling Stones, Coldplay, U2 nebo Guns N' Roses. Nezapomeňte na energii a nasazení rockerů. Občas zapojte looping, cella používejte jako bicí a když to nebude stačit, najměte si bubeníka. A když ho vystrčí z vás nadšený Chad Smith, protože jste právě otevírali koncert jeho Red Hot Chili Peppers, a protrhne vám ze všeho toho adrenalinu buben, nic si z toho nedělejte, a už vůbec po něm nechtějte náhradu. Z prodeje alba Celloverse určitě nějaké euro ušetříte. Přidá-li se k vám nečekaně Steve Vai, ne abyste ho odmítli, jako kytarista docela ujde. 

Dobrá rada na závěr: kašlete na to, že před vámi existovala Apocalyptica, navíc ta hraje na violoncella a metal, což je pod vaší úroveň.

A všude se podepisujte vlastními jmény: Luka Sulić a Stjepan Hauser.