Areál

Colours bez bariér

Užijte si areál festivalu i se zdravotním znevýhodněním

Pro návštěvníky s pohybovým a zrakovým znevýhodněním nabízíme nadstandardní servis.

I v letošním roce se těšíme na naše ZTP a ZTP/P návštěvníky, pro které máme již tradičně připravený nadstandardní servis. Věříme, že i díky našim službám na náš festival zavítá ještě více zdravotně znevýhodněných návštěvníků nejenom z ČR, ale i ze zahraničí.

V rámci projektu Colours bez bariér usnadníme těmto návštěvníkům pobyt na festivalu tak, aby si mohli bez starostí užívat hudbu a další program v atraktivním bezbariérovém areálu Dolní oblasti Vítkovic.

Kromě již zavedených výhod a služeb jsme minulý rok poprvé připravili řadu novinek pro naše návštěvníky se zrakovým a sluchovým postižením, které se setkaly s pozitivním ohlasem. Pro návštěvníky se zrakovým postižením jsme i letos připravili základní informace v praktické příručce v Brailleově písmuhmatový plán areálu s vyznačením všech festivalových scén a speciální 3D model Auly Gong. Návštěvníkům se sluchovým postižením nabízíme vybrané přednášky diskusního fóra Meltingpot s tlumočením do znakového jazykaTlumočeny budou dokonce i vybrané koncerty českých a zahraničních kapel

Ke standardnímu servisu již několik let patří zvýhodněná cena vstupenky pro držitele průkazu ZTP a ZTP/Pdoprovod návštěvníka s průkazem ZTP/P má vstup zdarma, k dispozici jsou speciální tribunybezbariérová přeprava v rámci města Ostravy či možnost objednat si zdarma vyškoleného asistenta.

Návštěvníkům se zdravotním znevýhodněním zprostředkujeme bezbariérové ubytování v ostravských hotelích v rámci jejich kapacity. Těmto návštěvníkům nabízíme také možnost rezervovat si místo ve festivalovém stanovém městečku, a to včetně parkovacího místa. Možná je také rezervace parkovacího místa přímo u hlavního vchodu do areálu festivalu.

Pro větší komfort našich ZTP a ZTP/P návštěvníků jsme soustředili všechny důležité služby na jedno místo u hlavního vstupu do areálu. Na tomto místě bude k dispozici Info Point a pokladna Colours bez bariér, stanoviště bezbariérového taxi a parkoviště vyhrazené pouze pro ZTP a ZTP/P návštěvníky. 

Od 15. května 2019 funguje kontaktní e-mail bezbarier@colours.cz a kontaktní telefon +420 731 932 768, jejichž prostřednictvím ZTP a ZTP/P návštěvníci získají všechny potřebné informace k projektu a zároveň si na nich mohou zarezervovat níže popsané služby.

Partner projektu Colours bez bariér: 

Více informací v sekci Praktické - Colours bez bariér.

Mohlo by Vás zajímat

LED obrazovky

LED obrazovky

Pro lepší zážitek je v areálu řada velkoplošných LED obrazovek

Důl Hlubina

Důl Hlubina

Zrekonstruované sály v budovách bývalého dolu Hlubina - kompresorovna, koupelny...

Pitná voda v areálu zdarma

Pitná voda v areálu zdarma

Hydranty i korýtka s pitnou vodou

Zobrazit více o areálu