Půjčovna kol

Informace z roku 2019, na jaře 2022 aktualizujeme:

Půjčte si kolo a dopravte se kam potřebujete nebo si zajeďte na cyklovýlet mezi koncerty. Půjčovné = veřejná sbírka na podporu cesty kol do gambijských škol. Kola pro Afriku zkracují dětem v Gambii cestu za vzděláním. Připraveno máme 400 kol, které si můžete půjčit vpravo od hlavního vstupu za klubem Heligonka. V úterý a ve středu také v Landek Parku. Půjčená kola si budete moci u nás v Dolních Vítkovicích nově i uschovat. 

Benefiční půjčovna kol společnosti Kola pro Afriku o.p.s. 

Provozní doba půjčovny a úschovny u nás půjčených kol:

ÚT: 15.00 – 20.00 - pouze v Landek Parku
ST: 10.00 – 2.00 (ráno), 9:00 – 20:00 v Landek Parku
ČT: 10.00 – 2.00 (ráno) 
PÁ: 10.00 – 22.00
SO: 10.00 – 22.00
NE: 9.00 – 12.00 - pouze pro vrácení kol na festivalu v Dolních Vítkovicích

NOVĚ budeme také při vstupu do Kempu Slezkoostravského hradu.
ÚT: 15.00 – 20.00 hod.
ST: 9.00 – 20.00 hod. 

Bude zde zřízen tzv. Chack point – pro informace a možnost sepsání smlouvy o zapůjčení kola. Jeho vybrání a fyzické zapůjčení bude možné v areálu Dolních Vítkovic vedle Heligonky. 

Kolo si pro výpůjčku nelze zamluvit před festivalem předem!

V místě půjčovny můžete naši činnost podpořit také zakoupením krásných nově opravených a nalakovaných městských kol, originálních kolových benefičních předmětů a nebo můžete dětem do Gambie zakoupit potřebnou bezpečností reflexní vestu.

Půjčovné a možnost zakoupení kola

NOVĚ máte možnost platit u nás za půjčovné kol bezhotovostně!!! 
● 1 den (24h) / 150,- Kč, každý další den 100,- Kč
● celý festival: 350,- Kč

S kolem vám půjčíme osvětlení a zámek na kolo. 

K vypůjčení budou městská i treková kola. Zavzpomínat si budete moci při jízdě na Favoritu, Libertě či Olpranu aj. 

Kola si můžete na místě také zakoupit. Máme na ně letos festivalovou cenu 1 000,- Kč. Prodej je rovněž benefiční. V případě zakoupení kola vám jej domů přepravíme zdarma díky našemu partnerovi firmě TOPTRANS. 

Veřejná sbírka je pořádána v souladu se zákonem č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách. Příspěvek za půjčovné a výtěžek z prodeje = veřejný příspěvek na náklady spojené s tříděním a opravou kol pro Afriku v našem centrálním skladu a s náklady spojené s  přepravou a předávkou kol do škol v Gambii.

Podpořit činnost Kola pro Afriku můžete i letos hned dvakrát. Poprvé, když si zapůjčíte starší námi opravená kola a dopravíte se během festivalu kam potřebujete a podruhé díky podpoře Nadace ČEZ. 

Nadace ČEZ bude mít na festivalu svou Energy zónu v rámci charitativního programu Pomáhej pohybem se speciálně upravenými oranžovými koly, na kterých nám můžete vyšlapat nemalou finanční podporu. Závěrečné předání šeku pak proběhne oficiálně na konci festivalu 21. července v odpoledních až večerních hodinách.

Kdo půjčovnu provozuje?

Kola pro Afriku je neziskovka mezinárodního rozsahu, která od roku 2012 pomáhá gambijské i české společnosti a přírodě. 

Kola pro Afriku vyzývají k solidaritě a spolupráci lidí z České republiky, Slovenské republiky a Gambie při podpoře dostupnosti vzdělávání gambijských dětí. Darováním u nás již nepotřebných kol školám v Gambii, zkracujeme cestu gambijských dětí do školy. Tím podporujeme Gambii při rozvoji podmínek pro její lepší budoucnost. Nemyslíme ale při své práci jen na Afriku. Při opravě kol dáváme práci potřebným lidem v ČR a také zpracováváme netříděný odpad, který by u nás skončil na skládkách. 

Podpořte cestu kola od dárce až k dítěti v Gambii a naši terénní práci, ať to nám i dětem co nejdéle šlape ;-)

Společnost má za sebou 11 úspěšných misí do Gambie, na kolech díky ní dojíždí do školy  již přes 7000 dětí prostřednictvím 60 zapojených gambijských škol. Dlouhodobě spolupracuje s gambijským ministerstvem školství. 

Více na www.kolaproafriku.cz.

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.

informace@colours.cz