Ekologie/odpad

O důvodech, proč na Colours of Ostrava využíváme jednorázové kelímky, si přečtěte zde.

V areálu třídíme odpad – papír, plasty, sklo a plechovky. Využijte, prosím, speciálních barevných košů. I když se festivalový areál bude pravidelně čistit, prosíme o co největší možné zachovávání čistoty a pořádku.

Třídění odpadu přináší nejen čisté festivaly!

Ve festivalovém areálu najdete téměř na každém kroku koše na třídění odpadu. Třiďte správně plasty a plechovky do žlutých a papír do modrých košů. V kempech můžete třídit také sklo.

Prosím, třiďte neznečištěné obaly. Zbytky jídla patří do směsi! Děkujeme.

Tříděný odpad svezeme 15 km na dotřiďovací linku. Odtud poputuje ke zpracovatelům a bude recyklován v maximální míře v rámci regionu. Cílem je, aby byla cesta použitých obalů k recyklaci co nejvíce ekologická a bez zbytečné uhlíkové stopy.

Tip 
 
Chcete se více dozvědět o třídění odpadu a recyklaci? Přijďte na stánek Čistý festival pod vysokou pecí u výtahu na Bolt Tower. Kromě nových poznatků a zábavy v Třídílně tam můžete za tříděný odpad dostat odměnu! Stačí přinést deset nebo dvacet plastů či papírů a vyměnit je za stírací los. Losy pak skrývají několik praktických recyklovaných odměn. Ani letos nechybí odměna pro žíznivé fanoušky. Dvacet tříděných kusů plastů, například kelímků, odměňujeme žetonem na jedno pivo zdarma!
 
Colours of Ostrava jsou od roku 2009 Čistý festival.
 
Kromě toho, že u nás budete třídit odpady, pomůžete nám opět získat certifikaci Čistý festival. Tato certifikace je udělována společností EKO-KOM, a.s. odpovědným festivalům
za to, že správně nakládají s odpady a tím udržují své areály čisté. 


 

 

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.

informace@colours.cz