Ekologie/odpad

Informace z roku 2019, pro rok 2020 bude aktualizováno

Letos opět využíváme systém vratných plastových kelímků NickNack a nádobí Eko Plates. Záloha na kelímek činí 20,- Kč Po odevzdání kelímku vám bude vrácena zpět. V areálu třídíme odpad – papír, plasty, sklo a plechovky. Využijte, prosím, speciálních barevných košů. I když se festivalový areál bude pravidelně čistit, prosíme o co největší možné zachovávání čistoty a pořádku.

JSME ČISTÝ FESTIVAL!

COLOURS OF OSTRAVA TOTIŽ TŘÍDÍ ODPADY!

JAK TŘÍDIT ODPADY ZA ODMĚNU?
Na Colours of Ostrava můžete třídit odpady a na stánku Čistý festival za to dostat odměnu. Stačí přinést deset nebo dvacet plastů / papírů přímo na stánek Čistý festival a vyměnit je za stírací los. Celkem můžete vyhrát devět recyklovaných odměn. Ani letos nechybí speciální odměna pro žíznivé fanoušky. Dvacet tříděných kusů plastů, například kelímků, odměňujeme speciálním žetonem na jedno pivo zdarma!

JAK TŘÍDIT ODPADY DO BAREVNÝCH KOŠŮ?

Odpady můžete také třídit do speciálních barevných košů přímo ve festivalovém areálu. Žluté koše jsou na plasty, modré na papír a šedé na plechovky. Třídit můžete také biorozložitelné nádobí. Všechny odpady z barevných košů úklidová četa sváží do velkých kontejnerů, ve kterých putují přímo k druhotnému zpracování – recyklaci. Pokud budete mít štěstí a při třídění do barevných košů vás přistihne promoteam Čistý festival, získáte zdarma recyklovaný znovupoužitelný kelímek z limitované edice.

COLOURS OF OSTRAVA JSOU ČISTÝ FESTIVAL
Kromě toho, že u nás budete třídit odpady, pomůžete nám podesáté získat certifikaci Čistý festival. Tato certifikace je udělována společností EKO-KOM, a.s., odpovědným festivalům za to, že umožňují třídit odpady a snaží se udržovat své areály čisté.

ZAHRAJ SI VLASTNÍ KONCERT NA REC.STAGE

Využijte jedinečnou možnost zahrát si vlastní koncert na Colours of Ostrava! Unikátní scéna ve stylu ulice New Yorku je otevřena všem, kdo se chtějí recyklovat v hudební objev!

Čistý festival a Samosebou.cz přinášejí již počtvrté buskingovou scénu REC.busking stage. Stačí přijít v čase určeném v programu scény jako busking (viz program scén festivalu), domluvit se s techniky u zvukařského stánku, chopit se připravených nástrojů a hrát. Má to ale ještě jednu podmínku! Každý, kdo chce vystoupit, musí v sousedním REC.workshopu vyrobit jednoduchý recyklovaný hudební nástroj a ten v průběhu buskingu alespoň na chvíli použít. Scénu najdete pod Bolt Tower, stavte se a předveďte ostatním váš talent!


 

 

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.

informace@colours.cz