Voices of Meltingpot: filmové zpovědi hostů Meltingpotu 2022

Meltingpot

Po tříleté pauze způsobené koronavirovou pandemií se opět rozbíhá projekt Voices of Meltingpot, který přináší inspirativní filmové rozhovory s předními hosty minulého ročníku mezinárodního fóra Meltingpot. To proběhlo popáté loni v červenci v ostravských Dolních Vítkovicích po boku festivalu Colours of Ostrava.

Mezi dvaceti zahraničními i českými osobnostmi, které nabídly na kameru vhled do svého vnitřního světa, osobní příběhy, myšlenky a zkušenosti, nechybí například „Ledový muž“ a extrémní otužilec Wim Hof, expremiér Bhútánu a ekologický aktivista Tshering Tobgay, aktivní horolezec Jamie Andrew, který přišel o ruce i nohy, odborník na klimatické změny Mark Maslin, autor bestselleru Dalajlamova kočka David Michie nebo básník, prozaik a dramatik Lemn Sissay.

Trailer Voices of Meltingpot 2022:

Všech devatenáct filmů s českými titulky je zdarma ke zhlédnutí zde:

Voices of Meltingpot 2022 - devatenáct vybraných hostů fóra Meltingpot 2022:

 • Jamie Andrew (Velká Británie) – horolezec, motivační řečník. Přišel o ruce i nohy, přesto nepověsil horolezectví na hřebík a dál zdolává horské vrcholy po celém světě. 
 • Agustin Grefa (Ekvádor) – léčitel, ochránce přírody a indiánské kultury. Příslušník kmene Kichwa žije už léta u nás a se svou českou ženou Míšou skupuje hektary amazonského pralesa, aby je uchránil od nemilosrdných těžařů.
 • Wim Hof (Nizozemsko) – extrémní otužilec, sportovec a motivační řečník. Wim Hof je pro mnohé ikonou zdravého životního stylu a příkladem dokonalé kontroly nad vlastním tělem. Otužilec, lektor, motivační řečník a extrémní sportovec, celosvětově známý pod přezdívkou „Ledový muž“, je nositelem 21 světových rekordů.
 • Anna Hogenová (Česká republika)– filozofka. Filozofka a fenomenoložka profesorka Anna Hogenová přednáší na Pedagogické fakultě UK, kde je zároveň vedoucí Oddělení filosofie a etiky, a na Husitské teologické fakultě UK, kde působí jako vedoucí Katedry filozofie. Zabývá se tématy jako pohyb, pravda jako neskrytost, tělo a tělesnost a filosofií sportu. Je docentkou a profesorkou kinantropologie.
 • Frederik Imbo (Belgie) - komunikační kouč. Frederik vede interaktivní školení, workshopy a přednášky zaměřené na osobní růst pro různé instituce, firmy, školy, ale i vlády. Poskytuje také individuální koučink pro politiky, vedoucí představitele a řečníky, kteří potřebují posílit svou komunikační pozici. Jeho TEDx talk o tom, jak si nebrat věci osobně, se s více než 10 miliony zhlédnutí stal nejsledovanějším belgickým TED talkem vůbec.
 • Matt Jardine (Velká Británie) – kouč osobního růstu. Odhodlání vnímá jako svou největší přednost i slabinu. Své čtenáře se snaží vybavit návodem, jak následovat své sny a zároveň platit účty. Cestuje po světě, poznává rozličné kultury i různé úhly pohledu.
 • Jakub Kalenský (Česká republika) – mediální analytik a novinář. Ne všechno, co se dočteme v tisku, je pravda. Jakub Kalenský jako jeden z mála ví, jak obtížné je někdy odlišit záměrně podsunutou lež od pravdivé informace. Pomáhal zvyšovat informovanost veřejnosti o kremelských dezinformačních kampaních prostřednictvím článků, zpráv, rozhovorů, veřejných projevů a briefingů pro vládní úředníky a novináře z celé Evropy. 
 • Lama Yeshe Losal Rinpočhe (Tibet / Velká Británie) – spisovatel a zakladatel budhistického kláštera ve Skotsku. Láma Yeshe Losal je představeným kláštera Kagyu Samye Ling a tibetského centra ve Skotsku, které v roce 1967 založil jeho bratr Akong Tulku Rinpočhe. Láma cestuje po celém světě a šíří poselství bezpodmínečné lásky a laskavosti, soucitu, tolerance a odpuštění. Jeho charisma a smysl pro humor mu umožňují oslovit lidi bez rozdílu původu, věku či postavení, díky čemuž je velmi žádaným řečníkem na akcích po celém světě. 
 • Mark Maslin (Velká Británie) – profesor přírodních věd, ekolog. Mark A. Maslin je předním odborníkem v oblasti klimatických změn v minulosti a zabývá se jejich dopady na globální uhlíkový cyklus, biologickou rozmanitost, deštné pralesy a lidskou evoluci.
 • Mirabai Ceiba (Mexiko, Německo) – hudební duo. Zpěvačka a harfenice Angelika Baumbach a kytarista Markus Sieber hrají a zpívají podmanivé písně prostoupené ozvěnami new age, spirituality a manter, které posluchače okouzlí spojením jemného zvuku strun, majestátních klavírních rozkladů, ladné vokální souhry a poetické lyriky.
 • Vincent Moon (Francie) – dokumentarista, fotograf. „Tarantino dokumentárního filmu” má nezaměnitelný filmařský rukopis. V honbě za zvukem cestuje po světě a nahrává hudbu různých kultur, od rockových koncertů po vzácné šamanské rituály, od experimentů s elektronikou po tradiční vesnické písně.
 • Lemn Sissay (Velká Británie) – básník, prozaik a dramatik. Lemn je oceňovaný básník, prozaik, dramatik, redaktor a žádaný řečník s neuvěřitelně barvitým osudem, který zpracoval v autobiografii My name Is Why a který jej v kombinaci s brilantním citem pro jazyk a smyslem pro poezii života vynesl na vrchol žebříčku bestsellerů The Sunday Times. Kniha získala v roce 2019 cenu The Pen Pinter Prize a v roce 2021 cenu za literaturu faktu Indie Book Awards.
 • Marie Šabacká (Česká republika) – polární mikrobioložka. Její výzkum je zaměřen na mikroorganismy polárních oblastí, především těch, které žijí v ledu, sněhu a ledovcových sedimentech. Zabývá se vlivem klimatických změn na strukturu ledovcových společenstev.
 • Anneli Ahonen (Švédsko) – mediální analytička a novinářka. Anneli je mediální analytička, PR specialistka a manažerka, bývalá šéfka East Stratcom Task Force při European External Action Service, kde se připravují analýzy a strategie pro vrcholné diplomaty a politiky pro vztahy mimo Evropskou unii. Anneli se specializuje na rozpoznávání a dešifrování dezinformací.
 • David Michie (Austrálie) - autor bestsellerů a učitel meditace. Průvodce meditací, kouč lidské duše a přítel duše zvířecí. David Michie je mezinárodně uznávaný autor bestselleru Dalajlamova kočka a řady knih o bdělé pozornosti, meditaci a buddhismu. Jeho knihy se čtou ve více než 40 zemích světa a 26 jazykových verzích – prozatím. V posledních letech vede David semináře zaměřené na zklidnění mysli a přítomné prožívání v rodné Africe, v rámci jedinečného projektu Mindful Safaris.
 • Stefan L. Sorgner (Německo) – filosof. Profesor Stefan Lorenz Sorgner je německý metahumanistický filozof, Nietzscheho následovník, filozof hudby a autorita v oblasti etiky nových technologií. Věnuje se meta-, post- a transhumanismu. Transhumanisté propagují využití technologií k tomu, aby se zvýšila pravděpodobnost prolomení hranic toho, kým jsme jako lidské bytosti.
 • Aleš Urbanczik (Česká republika / Švýcarsko) - učitel jógy a strukturální integrace. Aleš pravidelně pořádá workshopy anatomie jak pro učitele jógy, tak individuálně pro zainteresované skupiny terapeutů, tanečníků a dalších lidí se zájmem o pohyb. Pracuje s principy doktorky Rolf v tradičních ásanách a postupně vyvinul jedinečný styl výuky a nazval jej „RolfYoga“.
 • Tshering Tobgay (Bhútán) – expremiér Bhútánu, ekologický aktivista. Tshering Tobgay je politik a environmentalista, který se aktivně zasazuje o ochranu demokratických hodnot, přírodního i

Nenechte si ujít
Colours of Ostrava 2024

Koupit vstupenku