The Killers na Colours of Ostrava!

Oznámení nových účinkujících 28.01.2020

Americká rocková superstar, která za svoji kariéru prodala přes 28 miliónů alb, získala nesčetné hudební nominace či ocenění (včetně Q Awards, Brit Awards či Grammy) a jejich strhující koncerty vyprodávají stadiony a největší festivaly po celém světě. Live na Colours!

The Killers se dnes řadí mezi největší světové stadionové rockové trháky. Navíc dostáli svému kdysi náhodně zvolenému názvu, přičemž už opravdu nemusí nikomu dokazovat, že patří mezi absolutní festivalové zabijáky.

A počínaje debutovým albem Hot Fuss z roku 2004 zároveň mezi autory hitových skladeb, které zná snad každý, i kdyby snad nechtěl. Na Mr. Brightside, Somebody Told Me nebo All These Things That I've Done se jako sněhová koule postupně nabalovaly další – třeba Human s nezapomenutelnou refrénovou otázkou „jsme lidé, nebo tanečníci?“ S nepříliš velkou nadsázkou se tudíž dá říct, že publikum je dnes schopné za The Killers odzpívat snad celý koncert. 

Nepatří jedné generaci a jsou jednou z mála kapel, která bez ztráty kytičky přežila vlnu indie rocku, i přes dlouhé pauzy se stala ještě žádanější a hlásí se k ní princ Harry, Bono nebo režisér Tim Burton. Brandon za tím vidí splácení laskavosti hudbě, která mu tolik dala, zatímco bubeník Ronnie Vannucci má jiné vysvětlení: „Myslím, že se to dá prostě vysvětlit tím, že máme písně. Vždy považuju písně za základ a podstatu všeho, protože dobrou píseň obklopuje něco, jako kdyby se zhmotnil nový svět.

Chci, abyste na konci koncertu odcházeli s pocitem, že to tihle hajzlové zvládli!“ vykřikl Brandon do poblázněného davu v Glastonbury 2019, kam The Killers přijeli v roli hlavního headlinera. Jak to dopadlo, víme – festival jim ležel doslova u nohou. A na Colours to nebude jiné, o tom snad není potřeba pochybovat. Ke všemu je docela dost možné, že přijedou s novým albem… Co víc si přát!