Platební karty s sebou, hotovost nechte doma!

Organizační 22.05.2023

Máme pro vás zásadní novinku: letošní Colours of Ostrava budou zcela bezhotovostní! V areálu festivalu půjde zaplatit pouze obvyklými platebními kartami (VISA, Mastercard,...), telefony či hodinkami. Tedy jako jste zvyklí kdekoliv jinde v obchodech, restauracích či službách.

Nikde nebudeme přijímat finanční hotovost - ať už jde o stánky s pitím, jídlem, merchandisingem, zbožím či služby jako úschovna. Je nám jasné, že jde o velkou změnu, ale věříme, že ji oceníte stejně jako návštěvníci na mnoha dalších akcích. Zkušenost ze zahraničních festivalů říká, že platby kartami přispějí k rychlejší a komfortnější obsluze. Stačí pípnout, jít a pít... pípnout, jít a jíst :-) A také nebudete muset hlídat hotovost, kterou máte právě u sebe. Zda stačí na to či ono a zda nemusíte zrovna běžet případně k bankomatu.

Budeme přijímat všechny hlavní druhy a typy platebních karet (debetní, kreditní - VISA, Mastercard...), všechna prodejní místa budou vybavena platebními terminály. A systém bude fungovat za jakékoliv situace, za to ručíme. A pokud budete spokojeni, bude moci bez problémů dát obsluze spropitné.

Navíc klienti České spořitelny, kteří zároveň mají kartu VISA, dostanou zpět na účet 5 % z každého nákupu na festivalu.

Pozor, chceme vás uklidnit - NEJDE tedy o cashless systém, který možná znáte z jiných festivalů - čip na ruce, na který byste si složitě nahrávali finanční prostředky a hlídali, kolik vám zbývá. V našem případě budete platit vlastní kartou nebo telefonem jako v jakémkoliv jiném obchodě mimo festival. Nebudete si muset jakkoliv předem či v průběhu festivalu kamkoliv nahrávat své peníze, ani po festivalu nebudete muset žádat o vrácení.

A pokud platební kartu nemáte nebo byste si ji na festival nechtěli brát, i pro vás máme řešení: ve stánku s merchandisingem nedaleko hlavní festivalové brány budeme mít připravené nabité karty s hodnotou: 500 Kč, 1 000 Kč, 2 000 Kč a 3 000 Kč. Jedná se o přednabité platební karty ve spolupráci se Sodexo. Karta je jednorázová, nelze dobít.

Takže: letos - karty s sebou!

Otázky a odpovědi:

Čip, který je součástí identifikačního pásku na ruku, bude i platební?

  • Ne, na festivalu zaplatíte vaší normální platební kartou, identifikační čip na festivalovém náramku k platbám v areálu nebudeme používat. Nebude tak nutné cokoliv dopředu nebo v průběhu festivalu nabíjet, stačí na festival přijít s platební kartou, telefonem či náramkem, které používáte v obchodech.

Jaké typy platebních karet budete přijímat?

  • Debetní i kreditní, všechny hlavní typy karet - Mastercard, VISA, ....

Co když platební kartu nemám nebo si ji na festival nechci brát?

  • Ve stánku s merchandisingem v areálu nedaleko hlavní festivalové brány budeme mít připravené nabité karty s hodnotou: 500 Kč, 1 000 Kč, 2 000 Kč a 3 000 Kč. Jedná se o přednabité platební karty ve spolupráci se Sodexo. Karta je jednorázová, nelze dobít.
  • A kartu nebudete muset samozřejmě vracet. Zůstatek karty zjistíte na webovém portálu Sodexo nebo zavoláním na zákaznickou linku Sodexo Benefity, kde po zadání čísla karty hlasový automat sdělí držiteli karty aktuální zůstatek. Navíc si můžete stáhnout aplikaci Sodexo, díky které budete moci sledovat stav finančních prostředků na kartě. 

Budou nějaké výjimky, kde hotovost budete přijímat?

  • Ne, kartou bude možné a nutné zaplatit v areálu festivalu na všech prodejních místech - od pivních stanů, přes stánky s jídlem a zbožím až po úschovnu. V kempu pak bude možné platit kartou či hotově.

Budu moci dát spropitné obsluze?

  • Ano, i na to samozřejmě myslíme, a tato možnost bude.

Bude možné storno a vrácení peněz při chybě obsluhy nebo zákazníka?

  • Ano, bude to možné na každém prodejním místě.

CLRS-platba-kartou-post-(1).png