Wykonawcy 2020

Matias Aguayo

Chile

Alchymista a malíř tanečních abstrakcí

Mohlo by se mu říkat sochař inovativních beatů nebo malíř tanečních abstrakcí. Ve výsledku ale stačí prohlásit, že chilský DJ, skladatel a producent Matias Aguayo je jednou z nejsvéráznějších osobností elektronické hudební současnosti.

Jeho rodina utekla z Chile krátce po nastolení vojenské diktatury na počátku 70. let. Novým domovem se pro ně stal Kolín. Právě tam Matias začal přepisovat příběh klubové taneční hudby, když se v 90. letech stal členem kultovního německého labelu Kompakt. Jako jeden z progresivních producentů začal vyznávat zcela nové proudy, tenze a dimenze taneční hudby, od neslyšených beatů přes atmosféry zářících karnevalů, zvuků reálného krušného světa až po vliv soulu a latinskoamerické hudby nebo dokonce vpády jeho vlastního naturalistického hlasu (sólový debut Are You Really Lost?). 
 
Na Colours 2021 vystoupí se svou dosud poslední eklektickou deskou jménem Support Alien Invasion. V její nevyzpytatelné sonické krajině souzní chladné futuristické minimal techno se semknutým tribalismem, s vintage soundem i s infantilní radostí z objevování nových hudebních světů a jejich možností. Skoro až filmové album je přesně takové, jaký je jeho název. A v tomto případě nejde o výzvu k uvítání „vetřelců“ mimozemských, ale právě těch pozemských – všech cizinců a imigrantů, jejich kulturních vlivů a přínosu. Matias Aguayo je jako člověk i jako umělec přesvědčen o tom, že právě takovéto přijetí každému z nás poskytne osvobození z naší vlastní myšlenkové izolace. Cílem jeho tvorby je otevírat dveře do nových světů, ovšem těch na Zemi.  

NIE PRZEGAP
Matias Aguayo na Colours!

450 PLN do 9000 szt.
515 PLN do 9000 szt.
Czterodniowe wyprzedane  
Kup bilet