William Close and The Earth Harp / Lenka Morávková and Bohemian Cristal Instrument

William Close and The Earth Harp / Lenka Morávková and Bohemian Cristal Instrument

Česká republika, Spojené státy 19.7.2017 / 22:30 - 23:30
Agrofert Fresh stage

Struny harfy amerického hráče Williama Closeho mají často až tři sta metrovou délku a zvuk nástroje dotváří prostředí ve kterém je instalován. Lenka Morávková, jinak členka skupiny Name Is Ann!, hraje na akustický Bohemian Cristal Baschet (après Baschet sculpture), v novoborských sklárnách vyrobenou verzi legendárního nástroje Cristal Baschet francouzských zvukových experimentátorů, bratrů Baschetových.

Ve společném projektu připraveném speciálně pro Colours of Ostrava, který zahrnuje také výjimečnou světelnou show, oba hudebníky doprovodí šestičlenná americká skupina zahrnující zpěváka, baskytaristu, bubeníky a perkusisty, houslistu a kytaristu.

Lenka Morávková: “Williama jsem potkala minulý rok na americkém festivale Lightning In a Bottle a během jeho koncertu s Earth Harp mi bylo hned jasné, že naše nástroje mají stejnou komunikační linku. Po pár zkouškách a setkáních jsme oba zjistili, že se opravdu naše nástroje skvěle zvukově a konceptuálně doplňují a dohodli jsme se na spolupráci. Koncert na Colours bude zřejmě naší společnou premiérou a oba se na to ohromně těšíme. William miluje Čechy, Prahu, já se těším, že budu moct představit Bohemian Cristal Instrument konečně i v Čechách. Jedná se o jedinečné propojení dvou unikátních nástrojů, které existují pouze v jednom provedení na celém světě a mají naprosto specifický zvuk. Bude to vůbec první koncert Williama Close ve střední Evropě s celým jeho kolektivem a jeho přípravě se budeme věnovat celé jaro.