VLURE

VLURE

Velká Británie 22.7.2023 / 22:00 - 23:00
glo™ stage

Glasgowská post-punková pětice natlakovaná enormní dávkou klubové taneční scény. Kapela, která si nejprve ve Skotsku a následně v Británii vybudovala jméno strhujícími živými koncerty. Osobitou zvukovou estetikou stírá hranice mezi drsnými kytarami, syntezátorovým soundem a elektronikou, kdy všechno směřuje k doznění katarzně konfrontačních textů.

Vždycky jsme měli pocit, že post-punkový svět je sice úžasný a máme ho rádi, ale někdy nám přijde jako bublina. Naším záměrem je proto nechat tu bublinu prasknout a dokázat, jak by podle nás měla znít post-punková kapela,“ tvrdí zpěvák Hamish Hutcheson hlásící se k odkazu Faithless a Prodigy. Vědomý si své role: „Koncerty pro mne představují terapii. Plné místnosti lidí mohu sdělit své problémy, a protože v ruce držím mikrofon, musí mě poslouchat.“ Kapelu s ním tvoří bratři Conor a Niall Goldieovi na kytaru a baskytaru, klávesistka Alex Pearson a bubeník Carlo Kriekaard.

Nabízejí skladby jako stvořené pro taneční parket a příležitost k vymítání démonů a traumat. Za tak krátkou dobu se jim podařilo to, co málokomu: přijít s hudbou, která se vám dostane až do morku kostí,“ napsali o VLURE po vydání debutové epíčka Euphoria, s respektem k jejich neotřesitelnému étosu kamarádství a touze prosadit se. „Jediná cesta k tomu vede jen nahoru, baby,“ dodali k tomu VLURE.