Účinkující

The Teskey Brothers

Austrálie

Bluesrock prošpikovaný soulem tak kouzelně, až máte dojem, jestli vás náhodou někdo neteleportoval do 60. let

Bluesrock prošpikovaný soulem tak kouzelně, až máte dojem, jestli vás náhodou někdo neteleportoval do 60. let. Pohled na čtveřici mladých kluků sice potvrzuje, že ne. Stačí ale zavřít oči a stejně se ocitnete mezi legendami amerických labelů Stax a Motown. Může za to tahounský srdcerváčský hlas Joshe a přívaly ostrých kytar, varhan, dechů a sborových vokálů… a vůbec zatraceně hutný zvuk s občasnými náznaky gospelu psychedelie. A není od věci vědět, že mají po boku slavného producenta Paula Butlera (Michael Kiwanuka a St Paul & The Broken Bones).

Zníme jako Peter Green, Otis Redding a Neil Young na společné dovolené v Austrálii v roce 1971,“ tvrdí o sobě kapela neskrývající svůj obdiv k hudbě, kterou bratři Sam a Josh Teskey v mládí našli v rodičovské sbírce.

S baskytaristou Brendonem Love a bubeníkem Liamem Gough hráli od roku 2008 na ulicích a po hospodách v okolí Melbourne, kde patřili mezi dobře utajené australského tajemství. S prvním albem Half Mile Harvest začali o deset let později brát svět útokem a s druhým Run Home Slow už žijí svůj sen hvězdných bluesrockerů táhnoucích úspěšně světem. Jsou držitelé několika australských cen ARIA, získali nominaci na Grammy a doma ve státě Victoria je mají za vynálezce hudebního receptu na zlomená srdce. 

NenechTE si ujít
The Teskey Brothers na Colours

Koupit vstupenku