Slaves

Slaves

Velká Británie 20.7.2018 / 22:00 - 23:00
Fresh stage

Slaves v roce 2015 dokázali, že přímočarý, zuřivě vychrlený punk zůstává v platnosti: ukázala na ně předpověď BBC Music Sound Of, s debutovým albem Are You Satisfied? vyšplhali do výšin britské hitparády a byli nominováni na Mercury Prize. To všechno s vědomím, že na koncertech vás Slaves naberou jako demoliční koule.

Isaac Holman ve stoje mlátí do bubnů, Laurie Vincent drhne kytaru a další...ne, už nikdo další, napůl zpívající, napůl řvoucí, napůl zpívající Slaves si vystačí sami. Pogo není během jejich koncertů tím nejšťastněji zvoleným tancem: přijde na něho, to určitě, měli byste ale vědět, že zuřivý punk Slaves místy přechází do garážového rocku, hardcore a spalujících bluesových riffů, takže každá generace uvolňuje nahromaděnou energii po svém. 

Pětadvacetiletí Isaac s Lauriem přišli s punkem dneška, svázaným ovšem s minulostí: směsí Sex Pistols, Clash, Rancid, Royal Blood nebo The Black Keys punkově zuří “pro celé rodiny”. Připomínají, že tahle přímo na solar mířící hudba nikdy nezemře a pořád vás spolehlivě dokáže probudit z letargie. S politikou to Slaves nepřehánějí, drží se raději obecnějších témat a i kolem těch spíš krouží, takže Bůh už královnu chránit nemusí. Proto je stanice BBC Radio 1 bez obav zařadila do vysílání, dvojici zvou do sledovaných televizních show a britská turné mají dopředu vyprodaná. Jako uragán vtrhli na největší festivaly, včetně Glastonbury, zabodovali v USA a pověst potvrdili druhým albem Take Control produkované Michaelem ‘Mikem D’ Diamondem od Beastie Boy.