Účinkující

Skerryvore

Velká Británie

Skotský folk rock vyšperkovaný melodiemi, které se dají zapřáhnout do kočáru

Bratři Daniel a Martin Gillespie pocházejí z Tiree, nejzápadnějšího ostrova Vnitřních Hebrid s tradicí pořádně rozpumpované taneční hudby. To je důvod, proč jsou Skerryvore považováni za dílo nespoutané radosti a několikrát byli vyhlášeni nejlepší skotskou koncertní kapelou. I třeba pro schopnost zahrát rychlostí blesku.

Zbytek osmičlenné sestavy pochází z různých částí země a tradiční zázemí u ní určitě představuje nejdůležitější pramen. Skupina ale už dávno skládá vlastní skladby střižené rockovým zvukem a vůbec se nebrání popu nebo americaně. Kouzlo Skerryvore – vedle nádherného hlasu Aleca Dalglishe – určitě spočívá v dokonalém souznění dvou dudáků, kteří sami o sobě dokážou podseknout kolena jakémukoliv davu, akordeonisty, houslisty a rytmiky s klávesami a kytarou. Také se o nich říká, že získali umění exorcistů zbavit okolí všech zlých duchů, což je vlastně eufemismus pro zvýšenou potřebu dát si pár panáků navíc a probudit v sobě netušené taneční kreace. 

Skerryvore objeli s úspěchem pořádný kus světa a vydali spoustu skvělých alb, ale nejpyšnější jsou na vlastní festival pořádaný v městečku Oban na západním pobřeží Skotska, kam zvou podobně naladěné kapely. A když necháme stranou, že si britský kosmonaut Tim Peake vzal do vesmíru album této skotské kapely, musíme se nutně ptát: nebylo to náhodou na úkor bezpečnosti letu? Stačí, když si Skerryvore pustíte v autě, a máte co dělat, abyste se udrželi na silnici, natož pak v kabině vesmírné lodě. 

Nechceme nikomu radit, ale přece jenom – bez Skerryvore budete přátelům jen těžko vysvětlovat, co je to pořádně odvázaná skotská muzika. 

NenechTE si ujít
Skerryvore na Colours

2390 Kč do 9000 ks
2690 Kč do 9000 ks
2990 Kč do 9000 ks
Čtyřdenní vyprodané  
Koupit vstupenku