Účinkující

Skerryvore

Velká Británie

Skotský folk rock vyšperkovaný melodiemi, které se dají zapřáhnout do kočáru

Bratři Daniel a Martin Gillespie pocházejí z Tiree, nejzápadnějšího ostrova Vnitřních Hebrid s tradicí pořádně rozpumpované taneční hudby. To je důvod, proč jsou Skerryvore považováni za dílo nespoutané radosti a několikrát byli vyhlášeni nejlepší skotskou koncertní kapelou. I třeba pro schopnost zahrát rychlostí blesku.

Zbytek osmičlenné sestavy pochází z různých částí země a tradiční zázemí u ní určitě představuje nejdůležitější pramen. Skupina ale už dávno skládá vlastní skladby střižené rockovým zvukem a vůbec se nebrání popu nebo americaně. Kouzlo Skerryvore – vedle nádherného hlasu Aleca Dalglishe – určitě spočívá v dokonalém souznění dvou dudáků, kteří sami o sobě dokážou podseknout kolena jakémukoliv davu, akordeonisty, houslisty a rytmiky s klávesami a kytarou. Také se o nich říká, že získali umění exorcistů zbavit okolí všech zlých duchů, což je vlastně eufemismus pro zvýšenou potřebu dát si pár panáků navíc a probudit v sobě netušené taneční kreace. 

Skerryvore objeli s úspěchem pořádný kus světa a vydali spoustu skvělých alb, ale nejpyšnější jsou na vlastní festival pořádaný v městečku Oban na západním pobřeží Skotska, kam zvou podobně naladěné kapely. A když necháme stranou, že si britský kosmonaut Tim Peake vzal do vesmíru album této skotské kapely, musíme se nutně ptát: nebylo to náhodou na úkor bezpečnosti letu? Stačí, když si Skerryvore pustíte v autě, a máte co dělat, abyste se udrželi na silnici, natož pak v kabině vesmírné lodě. 

Nechceme nikomu radit, ale přece jenom – bez Skerryvore budete přátelům jen těžko vysvětlovat, co je to pořádně odvázaná skotská muzika. 

NenechTE si ujít
Skerryvore na Colours

Koupit vstupenku