Účinkující

Patrick McKeown

Irsko

Expert na dýchání a autor bestsellerů

"Dýchání je mimořádný prostředek, který může změnit celý náš život, přitom je prostý, bezplatný a dostupný pro všechny." Patrick je přední mezinárodní odborník na dechové techniky a spánek. Je autorem knihy The Oxygen Advantage a několika dalších bestsellerů. V posledních dvaceti letech pomohl k lepšímu zdraví a kvalitnějšímu životu tisícům klientů, včetně elitních vojenských jednotek SWAT, olympijských trenérů a sportovců. Jeho vizí je, aby jednou každý člověk dokázal pochopit a využít sílu dechu.

V dětství byl Patrick silný astmatik. Když v roce 1998 narazil v novinách na článek o dýchací metodě Buteyko, zkusil si cvičením odblokovat nos a výsledek ho překvapil. Proto se rozhodl dýchání studovat do hloubky. Stal se tvůrcem, generálním ředitelem a ředitelem vzdělávání v Oxygen Advantage®, ředitelem vzdělávání v Buteyko Clinic International a prezidentem Buteyko Professionals International. Jeho cílem je umožnit více lidem každý den lépe dýchat, lépe se cítit a naplnit svůj potenciál. 

Patrickova stěžejní kniha Oxygen Advantage byla přeložena do 16 jazyků. Mezi jeho nejnovější knihy patří Atomic Focus (2021), The Breathing Cure (2021) a Breathing for Yoga (2023).

V současné době žije Patrick se svou ženou a dcerou na samotě v západním Irsku, snaží se žít jednoduše a každý den si udělá čas na procházku v přírodě.

NenechTE si ujít
Patrick McKeown na Colours

Koupit vstupenku