Účinkující

Meute

Německo

Techno Marching Band, o kterém nikdo nepředpokládal, že by mohl někdy existovat

Znáte dobře pochodové dechové kapely? Dobře, ale raději zkuste ještě jednou zapřemýšlet, Meute vás totiž z vašeho přesvědčení hodně rychle vyvedou.

Recept na strhující úspěch mají Meute jednoduchý, o to hůř se ale uvádí do praxe: jedenáct dechařů, bubeníků a hráč na marimbu jedou v hypnotických elektro rytmech techna a house s přesností, až to hlava nebere. Když už se k nim na singlech přidají Laurent Garnier, Flume, Trentemøller nebo Disclosure, jsou – s nadsázkou řečeno – často jen do počtu. A pokud začnou Meute přehrávat známé elektro hity a k tomu zpívat, je čas dát děti spát a začít se shánět po vhodných povzbuzovácích. 

Podobné dechovky otevírají sportovní utkání nebo společenské události, s Meute by si pořadatelé ale pořádně naběhli, protože na vše, co by po nich následovalo, by se už lidem nedostávalo sil, natož aby trefili domů. A dodnes nikdo nechápe, jak po jejich vystoupení mohla bez porušení zůstat stát budova opery v Hamburgu. Meute nemá v lásce ani městská policie: kamkoliv svým partyzánským způsobem totiž vpadnou, zkolabuje doprava a semafory se zblázní. A když pochodovali ulicemi New Orleans, místní – navyklí na docela jiný druh dechovek – jen kroutili hlavami… a vlastně všude na světě, kam Meute dorazili, včetně velkých festivalů a kompletně vyprodaného loňského turné po Velké Británii. 

NenechTE si ujít
Meute na Colours

Koupit vstupenku