Účinkující

Meute

Německo

Techno Marching Band, o kterém nikdo nepředpokládal, že by mohl někdy existovat

Znáte dobře pochodové dechové kapely? Dobře, ale raději zkuste ještě jednou zapřemýšlet, Meute vás totiž z vašeho přesvědčení hodně rychle vyvedou.

Recept na strhující úspěch mají Meute jednoduchý, o to hůř se ale uvádí do praxe: jedenáct dechařů, bubeníků a hráč na marimbu jedou v hypnotických elektro rytmech techna a house s přesností, až to hlava nebere. Když už se k nim na singlech přidají Laurent Garnier, Flume, Trentemøller nebo Disclosure, jsou – s nadsázkou řečeno – často jen do počtu. A pokud začnou Meute přehrávat známé elektro hity a k tomu zpívat, je čas dát děti spát a začít se shánět po vhodných povzbuzovácích. 

Podobné dechovky otevírají sportovní utkání nebo společenské události, s Meute by si pořadatelé ale pořádně naběhli, protože na vše, co by po nich následovalo, by se už lidem nedostávalo sil, natož aby trefili domů. A dodnes nikdo nechápe, jak po jejich vystoupení mohla bez porušení zůstat stát budova opery v Hamburgu. Meute nemá v lásce ani městská policie: kamkoliv svým partyzánským způsobem totiž vpadnou, zkolabuje doprava a semafory se zblázní. A když pochodovali ulicemi New Orleans, místní – navyklí na docela jiný druh dechovek – jen kroutili hlavami… a vlastně všude na světě, kam Meute dorazili, včetně velkých festivalů a kompletně vyprodaného loňského turné po Velké Británii. 

NenechTE si ujít
Meute na Colours

2390 Kč do 9000 ks
2690 Kč do 9000 ks
2990 Kč do 9000 ks
Čtyřdenní vyprodané  
Koupit vstupenku