Účinkující

Matthew Walker

Velká Británie

Přední světový odborník na spánek

Matthew Walker je autorem světového bestselleru Proč spíme (Why We Sleep). Dlouhodobě zkoumá vliv spánku na funkce lidského mozku. Momentálně působí jako profesor neurovědy a psychologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley, je také zakladatelem a ředitelem Center for Human Sleep Science.

Matthew získal titul z neurovědy na britské Nottinghamské univerzitě a doktorát z neurofyziologie na Medical Research Council v Londýně. Následně se stal profesorem psychiatrie na Harvardské lékařské fakultě v USA.

V publikaci Proč spíme, která byla přeložena do více než 40 jazyků, si Matt na základě dlouholetého výzkumu a klinické praxe klade za cíl vyřešit jeden ze zásadních zdravotních problémů dnešní společnosti: pandemii nespavosti. Kniha vysvětluje, jak využít spánek ke zvýšení hladiny energie, schopnosti učit se, regulaci hormonální hladiny, prevenci rakoviny, Alzheimerovy choroby a mnoha dalších nemocí a v neposlední řadě k dlouhověkosti.

Matthew je také nadšeným popularizátorem vědy a je mezinárodně vyhledávaným řečníkem. Jeho přednáška na konferenci TED patří k těm, které nejrychleji dosáhly 1 milionu zhlédnutí. Pravidelně bývá hostem televizních a rozhlasových stanic včetně CBS a BBC, natočil také sérii o spánku pro populární vzdělávací platformu MasterClass. Dosud publikoval více než 100 vědeckých studií a získal řadu akademických ocenění.

NenechTE si ujít
Matthew Walker na Colours

Koupit vstupenku