LIFE

LIFE

Velká Británie 13.7.2022 / 19:30 - 20:30
glo™ stage

Punk! Tvrdě, agresivně a bez vytáček! Punk v sobě vždycky nesl étos naštvané konfrotace s děním tady a teď. A protože realita v brexitové Británii promítající se do osobních životů členů kapely je vzdálená od všeho, co si kdy představovali, druhé album A Picture of Good Health občas připomíná agresivní soundtrack k vyhánění démonů. A zní přesně tak, jak byste od punkáčů v mládí naslouchajících The Fall Marka E. Smitha předpokládali. Tvrdě, agresivně a bez vytáček.

Kdokoliv může být punkerem či punkerkou - je to o tom jít proti proudu, vzít život, své projekty, svoji budoucnost do vlastních rukou. O tom je punk. Je to způsob života, více než cokoliv jiného,“ tvrdí zpěvákMez Green, hrající spolu s kytaristou Mickem Sandersem, baskytaristkou Lydií Palmeira a bubeníkem Stewartem Baxterem každý koncert tak, jako by měl být poslední. Zkrátka na plné pecky, až se jim dostalo sakra uznání: hlavně ti starší jejich nasazení srovnávají s The Clash. 

Pocházejí z přístavního města Hullu, dost daleko vzdáleného od londýnského centra dění, takže pokud LIFE o sobě mluví jako o DIY kapele, znamená to, že jim nikdo nedal nic zadarmo a pro udržení nezávislosti mají svou kariéru a vydávání alb pod vlastní kontrolou. V roce 2017 na sebe strhli pozornost debutem Popular Music, naštvaným spíš na celý svět, kdežto A Picture of Good Health se odvíjí v daleko osobnější rovině. 

Myslím si, že jsme se rozhodli skládat hudbu, která je přístupnější a více nabitá energií, protože texty jsou více osobní. Domnívám se, že na desce Popular Music byla muzika hodně naštvaná, politická a o tom, co co všichni zažívali. Ale tahlo album je o tom, co zažíváme my osobně,“ uvedl Mez Green.

LIFE jeli turné po Evropě i Americe, předskakovali Idles, Slaves a Nadie Shah a loni se konečně objevili v Glastonbury. Na rozdíl od salóních pankáčů nekomentují život z pohledu někoho, kdo o něm pořádně nic neví. V rodném městě jsou už léta zapojeni do práce pro neziskovou organizaci Warren Youth Project, poskytující sociální pomoc mladým lidem.