Účinkující

LIFE

Velká Británie

Punk! Tvrdě, agresivně a bez vytáček!

Punk v sobě vždycky nesl étos naštvané konfrotace s děním tady a teď. A protože realita v brexitové Británii promítající se do osobních životů členů kapely je vzdálená od všeho, co si kdy představovali, druhé album A Picture of Good Health občas připomíná agresivní soundtrack k vyhánění démonů. A zní přesně tak, jak byste od punkáčů v mládí naslouchajících The Fall Marka E. Smitha předpokládali. Tvrdě, agresivně a bez vytáček.

Kdokoliv může být punkerem či punkerkou - je to o tom jít proti proudu, vzít život, své projekty, svoji budoucnost do vlastních rukou. O tom je punk. Je to způsob života, více než cokoliv jiného,“ tvrdí zpěvákMez Green, hrající spolu s kytaristou Mickem Sandersem, baskytaristkou Lydií Palmeira a bubeníkem Stewartem Baxterem každý koncert tak, jako by měl být poslední. Zkrátka na plné pecky, až se jim dostalo sakra uznání: hlavně ti starší jejich nasazení srovnávají s The Clash. 

Pocházejí z přístavního města Hullu, dost daleko vzdáleného od londýnského centra dění, takže pokud LIFE o sobě mluví jako o DIY kapele, znamená to, že jim nikdo nedal nic zadarmo a pro udržení nezávislosti mají svou kariéru a vydávání alb pod vlastní kontrolou. V roce 2017 na sebe strhli pozornost debutem Popular Music, naštvaným spíš na celý svět, kdežto A Picture of Good Health se odvíjí v daleko osobnější rovině. 

Myslím si, že jsme se rozhodli skládat hudbu, která je přístupnější a více nabitá energií, protože texty jsou více osobní. Domnívám se, že na desce Popular Music byla muzika hodně naštvaná, politická a o tom, co co všichni zažívali. Ale tahlo album je o tom, co zažíváme my osobně,“ uvedl Mez Green.

LIFE jeli turné po Evropě i Americe, předskakovali Idles, Slaves a Nadie Shah a loni se konečně objevili v Glastonbury. Na rozdíl od salóních pankáčů nekomentují život z pohledu někoho, kdo o něm pořádně nic neví. V rodném městě jsou už léta zapojeni do práce pro neziskovou organizaci Warren Youth Project, poskytující sociální pomoc mladým lidem.

NenechTE si ujít
LIFE na Colours

2390 Kč do 9000 ks
2690 Kč do 9000 ks
2990 Kč do 9000 ks
Čtyřdenní vyprodané  
Koupit vstupenku