Účinkující

Karolina Beranova

Česká republika

Full Moon stage

Sobota 22. 7.15:30-16:30

Full Moon stage

Jeden z velkých písničkářských talentů na tuzemské hudební scéně. Pokud jste příznivci tak odlišných jmen, jako je zhusta oceňovaná Amelie Siba nebo pop-jazzová zpěvačka Nika, nebudete zklamaní. Dvacetiletá Karolina Beranová sice za sebou nemá ani tolik vydaných písniček, ani koncertů, venku je sotva pár singlů a jedno EP.

Ovšem pozornost si získává komplexním obrazovým zpracováním skladeb, včetně klipů, ostatně pro Full Moon sama uvádí, že hudba není to hlavní v jejím životě: „Mimo hudbu se zabývám i audiovizuální tvorbou, v níž se soustředím na snovost a s ní spojenou snovou logiku. Baví mě každodenní bytí propojovat s denním sněním, i proto folk obohacuju dream popem. Inspirace proudí od malička z fascinace sny a ze zamilovanosti do táborákových vodáckých písní.“ 

EP Please Be Gentle (2022) je postavené na elektrické kytaře a jemných vokálech, nahráno bylo ve studiu Prokopa Korba (který nedávno zaujal novou sólovkou pod aliasem Badfocus). V jejím deníčku ze studia se dočteme: „Do studia jsem přišla se čtyřmi písněmi – Worms, Spring Skin, Reaching a Please Be Gentle. Všechny, podobně jako debutový singl Karolina's Trip, zachycují snovou atmosféru. Zároveň popisují téma sobeckosti a s ní spojené dospívání.

NenechTE si ujít
Karolina Beranova na Colours

Koupit vstupenku